افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس جمهور اشرف غنی به وطن برگشت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان که به منظور اشترک در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد عازم شهر داووس سویس گردیده بود، صبح امروز به وطن برگشت.

رئیس جمهور در دومین روز سفرش به سویس بعد از ظهر روز گذشته با آقای بل گیتس موسس شرکت مایکرو سافت و بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس، اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول و موسس و شماری از مسئولین کمپنی گوگل به طور جداگانه دیدار کرد.

همچنان رئیس جمهور در نشستی تحت عنوان “چشم انداز امنیت جهانی” اشتراک کرد. در این نشست که در آن وزیر دفاع امریکا، سرمنشی سازمان ناتو نیز حضور داشتند، در مورد امنیت جهانی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور غنی در این دیدار ها و نشست جداگانه، در مورد رشد اقتصادی افغانستان، صلح و ثبات، تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و مبارزه مشترک علیه تروریزم صحبت نمود.

محمد اشرف غنی با تاکید بر گسترش همکاری های افغانستان و کشور های جهان گفت که تلاش ما این است تا افغانستان را از یک منطقه تضاد به یک منطقه همکاری های پایدار مبدل سازیم.

رئیس جمهور غنی در دیدارش با موسس و شماری از مسئولین کمپنی گوگل در رابطه پروگرام های مختلف آموزشی و انکشافی صحبت و موافقت کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار