افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه کشورمان صبح امروز با جنرال جوزف دانفورد دیدار و گفتگو نمود

داکتر عبدالله

جلالمتآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز در دفتر کارش در قصر سپیدار با محترم جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک اردوی آمریکا در حالی‌که جنرال نیکولسن فرمانده قوای حمایت قاطع در افغانستان وی را همراهی می‌کرد دیدار و گفتگو نمود .

در این نشست رئیس اجرائیه کشور تشریف آوری جنرال دانفورد را به افغانستان خیرمقدم گفت و با تشکر از همکاری‌های همیشگی ایالات متحده و اردوی این کشور با افغانستان و قوای مسلح کشور٬ بر تقویت و رشد همکاری‌های دوجانبه میان قوای مسلح دو کشور برای تامین صلح و استقرار در افغانستان و مبارزه با تروریزم و دهشت افگنی به عنوان دشمن مشترک تاکید کرد.

رئیس اجرائیه کشور قوای مسلح افغانستان را مایه افتخار این سرزمین دانست و از دفاع مستقلانه از حریم وطن در مقابل حملات طالبان و تروریست‌ها قدردانی کرد. رئیس اجرائیه کشور با استقبال و تقدیر از حمایت همه جانبه و یکصدای جامعه بین المللی به خصوص ایالات متحده از قوای مسلح افغانستان در کنفرانس وارسا اطمئنان داد که این نیروها با حمایت حکومت و مردم توان دفاع مستقلانه از کشور و دفع تجاوزات بیرونی را دارند.

جنرال دانفورد با تشکر از رئيس اجرائیه و حکومت و مردم افغانستان از توانایی قوای مسلح افغانستان و دفاع دلیرانه آنان از حریم افغانستان و جنگ علیه تروریزم تقدیر نمود. آقای دانفورد در ادامه صحبت‌های خویش علاوه کرد که ایالات متحده به حمایت و همکاری خویش با قوای مسلح افغانستان ادامه می‌دهد و مصمم است قوای هوای افغانستان را به صورت همه جانبه تجهیز و تقویت نماید.

در این نشست به علاوه ارزیابی آخرین تحولات امنیتی٬ روابط منطقه‌ای افغانستان٬‌ تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریزم و برنامه‌های اصلاحی حکومت افغانستان نیز مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار