افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه کشورمان روز گذشته با فیلیپو گراندی در دفترکارش دیدار کرد

عبدالله عبدالله

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته در دفترکارش در قصر سپیدار با آقای فیلیپو گراندی رئیس کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) و هیئت همراه ایشان دیدار و گفتگو نمود.

 

رئیس اجرائیه کشور تشریف آوری آقای گراندی و هیئت همراه شان را به افغانستان خوش آمدید گفت و احراز ریاست کمیساری‌ عالی سازمان ملل متحد را به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های بین المللی که برای بشریت و انسانیت خدمت می‌کند به وی تبریک گفت.

 

رئيس اجرائیه کشور آقای گراندی را با توجه به سال‌های طولانی خدمت وی در عرصه خدمت به مهاجرین در داخل كشور از دوستان نزدیک افغانستان خواند.

 

رئیس اجرائیه از همکاری‌های همه جانبه کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با حکومت افغانستان و نهادهای مسوول رسیدگی به امور مهاجرین تشکر نمود و خواهان تحکیم و گسترش این روابط گردید. رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش افزود: کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با حکومت افغانستان، در سطح منطقه و کمیسیون‌های چندجانبه فعال است و برای رسیدگی به امور مهاجران و بیجاشدگان کار می‌کند. حکومت افغانستان به موضوع مهاجرین به عنوان یکی از اولویت‌های کاری خویش نگاه می‌کند و با داشتن یک وزارت مستقل، كمیته فرعی شورای وزیران و شورای عالی نظارت به موضوع مهاجرین به عنوان يك مشكل جدي نگاه می‌کند. حکومت افغانستان برای برگشت باعزت و قانونی مهاجران و رسیدگی به دشواری‌های بیجاشدگان با جدیت در تلاش است .

 

رئيس اجرائیه سفر آقای گراندی را در روز بین المللی مهاجرت به افغانستان ناشی از تعهد و توجه این سازمان به موضوع مهاجران در افغانستان خواند.

 

آقای گراندی با سپاسگزاری از رئیس اجرائیه و استقبال گرم مردم و حکومت افغانستان گفت: اینجا به خانه خودم آمده‌ام. این سفر یک سفر مهم است. تصمیم گرفتم در روز بین المللی مهاجرت در افغانستان باشم تا توجه جهانی را به مسئله مهاجران و بیجاشدگان در افغانستان جلب نمایم.

 

آقای گراندی در ادامه صحبت‌های خویش علاوه کرد که مشکل مهاجران و همچنان بیجاشدگان در افغانستان نیازمند کمک و توجه بین المللی است. سازمان تحت اداره وی آماده است در این راستا به کمک و همکاری حکومت افغانستان کار و تلاش نماید.

 

آقای گراندی در ادامه صحبت‌های خویش افزود: صبح امروز از ایران به هرات آمدم و از کمپ بیجاشدگان یکجا با والی هرات دیدن کردیم. والی هرات برای رسیدگی به بیجاشدگان طرح‌های معقولی داشت. در کابل با وزیرعودت مهاجرین نیز صحبت کردیم و در باره ادامه کمک‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختیم. سازمان تحت اداره ما آماده است حکومت و مردم افغانستان را در این عرصه یاری رساند.

 

رئیس اجرائیه کشور با تاکید بر این‌که مشکل مهاجران در رأس اولویت‌های حکومت وحدت ملی قراردارد افزود: در گذشته‌ متاسفانه این موضوع در اولویت‌های حکومت قرارنداشت. بعد از تشکیل حکومت وحدت ملی رسیدگی به مهاجرین و بیجاشدگان در رأس برنامه‌های حکومت قراردارد و به این اساس خواهان همکاری جدی سازمان شما و دیگرنهادهای بین المللی با حکومت در رسیدگی به این قضیه هستیم.

 

آقای گراندی در صحبت‌های خویش همچنان خواهان توجه حکومت افغانستان به قضیه مهاجران در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل گردید تا کمک‌های بیشتری برای مهاجران و بیجاشدگان از سوی جامعه جهانی و سازمان‌های کمک کننده صورت گیرد. آقای گراندی وعده سپرد که برای جلب کمک به مهاجران و بیجاشدگان افغانستان از هیچ نوع تلاش دریغ نمی‌کند.

 

رئيس اجرائیه کشور با تشکر از آقای گراندی اطمئنان داد که حکومت افغانستان آماده است در این راستا با سازمان تحت اداره وی و دیگرنهادهاي بين المللي همکاری همه جانبه نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار