افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه نشان قهرمان ملی را به رئیس ستاد ارتش ایتالیا اهدا کرد!

سترجنرال کلودیو گرازای‌نو

دکتورعبدالله عبدالله با رئیس ستاد ارتش ایتالیا و هیئت همراهش دیدار کرد…

 

رئیس اجرائیه کشور تشریف آوری آقای گرازای‌نو را به افغانستان خیرمقدم گفت و روابط میان دو کشور را تاریخی، دیرینه و صمیمی توصیف نمود و از حمایت و حضور کشور ایتالیا در افغانستان در مراحل مختلف سپاسگزاری کرد. رئیس اجرائیه کشور در این راستا از حمایت‌ها و تعهدات سخاوتمندانه ایتالیا در کنفرانس وارسا و بروکسل، قربانی‌های این کشور در افغانستان و برنامه‌های عمران و بازسای ایتالیا در افغانستان به ویژه هرات به قدردانی یاد نمود.

 

رئیس اجرائیه با ارایه تصویری کامل از وضعیت امنیتی افغانستان و دستاوردهای قوای مسلح کشور بر تحکیم روابط نظامی و تقویت قوای مسلح کشور از سوی ایتالیا تاکید کرد. رئیس اجراییه کشور با اشاره به خدمات آقای گرازای‌نو در افغانستان تاکید کرد که شناخت ایشان از وضعیت می‌تواند در شناخت اولویت‌ها و تحکیم روابط نقش به سزایی ایفا نماید.

 

سترجنرال کلودیو گرازای‌نو رئیس ستاد ارتش ایتالیا در صحبت‌های خویش با تشکر از استقبال گرم حکومت افغانستان روابط میان دو کشور را تاریخی، دوستانه و صمیمی توصیف نمود و خواهان تحکیم این روابط و حفظ دستاوردهای سالیان پسین گردید.

 

سترجنرال کلودیو گرازای‌نو رئیس ستاد ارتش ایتالیا در صحبت‌های خویش حمایت درازمدت کشورش را با افغانستان در قالب نیروهای حمایت قاطع و ناتو اعلان کرد. آقای گرازای‌نو همچنان از همکارهای تازه کشورش با ارتش افغانستان در بخش آموزش و پرورش و مقابله با ماین خبرداد.

 

در پایان این نشست جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان طی مراسمی نشان قهرمان ملی، شهید احمدشاه مسعود (رح)، را به جنرال کلودیو گرازای‌نو رئیس ستاد ارتش ایتالیا به پاس خدمات ایشان در تقویت روابط میان دو کشور و خدمت در افغانستان تفویض نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار