افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه روز گذشته با خانواده های شهید دگرجنرال محی الدین غوری و شهید دگرمن عبدالواسع دیدار کرد.

داکتر عبدالله

 

داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه شان به منظور دلجویی و همدردی با خانواده های شهید دگر جنرال محی الدین غوری و شهید عبدالواسع دیدار و غم‌شریکی نمود.

 

رئیس اجرائیه کشور با ابراز تسلیت به وارثین شهدای اسفناک ولایت بادغیس و اتحاف دعا به روح پاک تمام شهدای نیروهای امنیتی به ویژه دگر جنرال محی الدین غوری و دگرمن عبدالواسع خان گفت: شهادت دو فرزند صادق و متعهد، برومند و وطن دوست کشور نه تنها برای خانواده‌های آنان بلکه برای تمام مردم افغانستان سخت و سنگین تمام شده است.

 

داکترعبدالله عبدالله تاکید نمودکه ابراز همدردی با خانواده‌های شهدا به معنی ابراز همدردی با کسانی است که عزیزان شان در سنگر دفاع از عزت و سلامت، آزادی، حیثیت و حق مردم افغانستان جوانمردانه شهید شده و در راه تامین امنیت مردم افغانستان قربانی گردیده اند.

 

وی در ادامۀ سخنانش افزود: شهید جنرال محی الدین غوری را از سال‌ها پیش می شناسم. وی یک شخصیت با ایمان، یک جنرال وطن دوست، وظیفه شناس و مسوولیت پذیر بودکه با این ویژه‌گی‌ها در میان همگان شهره شده بود و اکنون، نبود ایشان در صفوف نیروهای امنیتی، ضایعه بزرگ و خلاء کلان است.

 

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان همچنان علاوه کردکه شهید دگر جنرال غوری یکی از موفق‌ترین و صادق‌ترین جنرال‌های افغانستان بودکه در تمام عمر خویش، تلاش‌های جدی برای تامین امنیت مردم و سرکوب دشمن نمود و به همین دلیل، امروز تمام مردم افغانستان و به ویژه مردم حوزه غرب خود را در این غم بزرگ، شریک میدانند.

 

داکترعبدالله عبدالله علاوه کردکه شهید دگرمن عبدالواسع یکی از کادرهای نخبه نیروهای هوایی کشور بودکه صادقانه و دلسوازنه برای خدمت به وطن و دفاع از تمامیت ارضی افغانستان وظیفه اجراء نمود و در این راه به شهادت رسید.

 

رئیس اجرائیه کشور، با قدردانی از تلاش‌های نیروهای امنیتی کشور تاکیدکرد: نیروهای امنیتی افغانستان، قهرمانان واقعی کشور هستندکه در صف حق در برابر باطل و در سنگر عزت و حیثیت مردم افغانستان برعلیه دشمنان مبارزه می‌کنند و تا پای جان می‌رزمند و ما هم با افتخار یک‌جا با مردم افغانستان، درکنار نیروهای امنیتی قرار گرفته و از سنگر شهدا و آرمان های شهدا دفاع می‌کنیم.

 

در این دیدار وارثین شهید دگرجنرال محی الدین غوری و شهید دگرمن عبدالواسع خان از سفر رئیس اجرائیه کشور در ولایت هرات به منظور غم شریکی و همدردی با آنان ابراز خرسندی کردند.

 

همچنان رئیس اجرائیه کشور نقش رسانه‌ها را در جریان بیشتر از یک دهه در انعکاس حقایق‌، مثبت و موثر عنوان نمود وگفت: رسانه‌ها برای اطلاع رسانی و انعکاس صدای مردم افغانستان دوشادوش حکومت و نیروهای امنیتی قرار گرفته و حرکت کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار