افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه: حکومت افغانستان از تصمیم واشنگتن استقبال میکند

آقای عبدالله می‌گوید که حکومت افغانستان از تصمیم واشنگتن برای حفظ ۵هزارو ۵۰۰ سربازش پس از سال ۲۰۱۶ میلادی در افغانستان استقبال می کند.

 

عبدالله عبدالله می‌گوید که دشمنان از آغاز حکومت وحدت ملی همه آماده‌گی‌ها را برای سقوط نظام روی دست گرفته بودند؛ من به مردم اطمینان می‌دهم که برنامه‌های دشمنان ناکام ماند و کشور در آستانه سقوط قرار ندارد.

 

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه که صبح روز گذشته در یک کنفرانس خبری سخن می گفت اظهارداشت: “دشمنان کشور همه آماده‌گی‌ها را برای سقوط نظام گرفته بودند، از زمانی که برنامه بیرون شدن قوت‌ها مطرح شد در سال‌های قبل فقط استراتژی طالبان و تروریستانی که با آنان همراه بودند، همین بود که چطور نیروهای خود را حفظ کنند.”

 

وی ادامه داد که تأمین امنیت در صدر برنامه‌های حکومت قرار دارد، اما ظاهراً سقوط کندز شکننده‌گی این برنامه‌ها را به رخ کشید، چیزی که حکومت افغانستان هم از این کار به شدت نگران به نظر می‌رسد.

 

رئیس اجرائیه خاطرنشان کرد: “جنایات جنگی صورت گرفت، جنایات علیه حقوق بشر صورت گرفت که نشان می‌دهد؛ تروریزم، افراطیت و گروهی که با سوء استفاده از نام پاک اسلام بزرگترین جنایات را بر ضد مسلمانان و بشریت انجام می‌دهند.”

 

آقای عبدالله می‌گوید که حکومت افغانستان از تصمیم واشنگتن برای حفظ ۵هزارو ۵۰۰ سربازش پس از سال ۲۰۱۶ میلادی در افغانستان استقبال می کند.

 

عبدالله افزود: “در راستای صلح از موضع قوت باید صحبت صورت بگیرد، قوت حقانیت مردم افغانستان است که در راستای تأمین صلح عادلانه، متعهد و مصمم هستند.”

 

رئیس اجرائیه از مردم می‌خواهد که در برابر تمامی توطئه‌ها بسیج شوند و افغانستان را از این مسیر دشوارگذر به سوی آینده‌ای بهتر برسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار