افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

رئیس اجرائیه به آسیب دیده‌گان بدخشان وعدۀ مساعدت داد

عبدالله عبدالله

دکتور عبدالله عبدالله با شماری از آسیب دیده‌گان و نماینده‌گان ولسوالی‌های درواز ولایت بدخشان دیدار کرد.

وی گفت که به زودی روند کمک رسانی و رسیده‌گی به مشکلات مردمِ این ولسوالی‌ها آغاز می‌گردد.

دکتور عبدالله عبدالله ضمن بررسی حوادث اخیر در ولسوالی‌های درواز، به وزارت دولت در امور حوادث وظیفه سپرد که هرچه زود‌تر مقدار ۲۰۰ تُن گندم را به ولایت بدخشان انتقال دهد تا به مردمان محل توزیع گردد.

از سوی دیگر، نماینده‌گان مردم ولسوالی‌های درواز گزارشي مختصر درباره میزان خسارات مالی و جانی حوادث اخیر ناشی از سیلاب در هفت ولسوالی درواز به رییس اجراییه کشور ارايه كردند و خواستار کمک‌های فوری گردیدند.

به گفته آنان در این حوادث شمار زیادی از خانه‌های مسکونی، پروژه‌های کوچک توسعه‌یی، سیستم آبیاری و کانال‌های زراعتی تخریب شدند که نیازمند ترمیم و بازسازی دوباره می‌باشند.

ویس برمک وزیر دولت در امور حوادث درباره روند کمک رسانی به رییس اجراییه کشور گزارش داد و گفت که از هنگام وقوع حادثه برای آسیب دیده‌گان مواد غذایی و طبی از طریق طیاره انتقال داده است؛ اما اقدامات بیشتر پس از تثبیت خساره روی‌دست گرفته می‌شود.

سپس دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی به وزارت دولت در امور حوادث وظیفه سپرد که در هماهنگی با وزارت زراعت مقدار ۲۰۰ تُن گندم را به ولایت بدخشان انتقال دهد تا به آسیب دیده‌گان توزیع گردد.

او خطاب به وزیر دولت در امور حوادث گفت که در همکاری با وزارت انکشاف دهات میزان خسارات پروژه‌های توسعه‌یی را سروی کند تا دوباره ترمیم و بازسازی گردد و همزمان با آن برای باز کردن راه‌های مواصلاتی اقدام صورت گیرد.

رییس اجراییه کشور به نماینده‌گان ولسوالی‌های درواز وعده سپرد که برای حل مشکلات آسیب دیده‌گان و بیجا شده‌گان شخصا کمک نقدی می‌کند.

در اخیر دکتور عبدالله عبداالله تاکید کرد که پس از تثبیت خسارات اقدامات لازم برای ترمیم و بازسازی مناطق آسیب دیده و رسیده‌گی به مشکلات بیجا شده‌گان روی‌دست گرفته می‌شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار