افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس‌ جمهور غنی رئیس‌ جمهور غنی با رئیس‌ جمهور هند دیدار کرد

%d8%ba%d9%86%db%8c-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%a8-%d9%85%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%ac%db%8c

 

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان با پراناب موکرجی رئیس‌جمهور هند ملاقات تعارفی کرد.

 

در این ملاقات رئیس‌جمهور هند ضمن خوش آمدید به رئیس‌جمهور غنی و هیات همراه اش، از سفر رسمی رئیس‌جمهور کشور به هند ابراز خرسندی کرد.

 

رئیس‌جمهور از کمک و همکاری هند به افغانستان یادآوری و قدردانی کرد و از مهمان نوازی حکومت و صدراعظم هند تشکری نمود.

 

در این دیدار، سران دو کشور در مورد گسترش همکاری ها و مناسبات میان افغانستان و هندوستان بحث و تبادل نظر کردند و خاطرنشان نمودند که افغانستان و هند دو کشور دوست می باشند.

 

رئیس‌جمهور از کمک های هند در پروژه های به بهره‌برداری سپرده شده در افغانستان یادآوری کرده، گفت: مردم و حکومت افغانستان از این همکاری های حکومت و مردم هند قدردانی می کنند. محمد اشرف غنی با اشاره به کمک یک میلیارد دالری هند به افغانستان گفت: یک بخش این کمک در زمینه بهبود کیفیت تعلیمات حرفوی و عودت باعزت مهاجرین به وطن به مصرف خواهد رسید. رئیس جمهور هند در این دیدار گفت: هند به عنوان دوست خوب، همیشه در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

 

وی به رئیس‌جمهور غنی از تداوم همکاری های کشورش با افغانستان اطمینان داد. رئیس‌جمهور غنی گفت: موقعیت استراتژیک افغانستان و فرصت های خوب سرمایه گذاری در آنجا، نه تنها برای افغانستان بلکه برای تمام منطقه مفید تمام می شود.

 

وی افزود: نسبت به هر زمان دیگر، شرایط بهتر همکاری های اقتصادی منطقوی مساعد شده است و مثال خوب آن پرواز های انتقال اموال تجارتی از افغانستان به هندوستان می باشد که در هر هفته سه مرتبه صورت می گیرد. وی افزود که در نظر است این پرواز ها در آینده بیشتر گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار