افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئيس اجرائیه: شورای عالی صلح باید ازتمام جریانات مربوط به صلح آگاه باشد!

عبدالله

 

رئيس اجرائیه در دیداربا هیئت رهبری شورای عالی گفت: محوراصلی مذاکرات صلح در کشور باید شورای عالی صلح باشد و بعد از این به صورت منظم با این شورای برای دنبال کردن مباحث مربوط به صلح دیدار می‌کند.

 

 

این نشست با تلاوتی آیاتی از کلام‌الله مجید آغازشد وابتدای جلسه‌ محترم مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای علمای افغانستان و عضو رهبری شورای عالی صلح به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و با تشکر از تلاش‌ها و حمایت‌های ریاست اجرائیه از شورای عالی صلح،‌ خواهان ادامه این حمایت و همکاری گردید. آقای کشاف در صحبت‌های خویش علاوه کرد که شورای عالی صلح تنها به حمایت و پشتیبانی شما می‌تواند فعالیت کند.

 

سپس خانم حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح در صحبت‌های خویش با تشکر از حمایت‌های ریاست اجرائیه، در باره استراتیژی شورای عالی صلح به رئیس اجرائیه کشور گزارش داد. خانم سرابی اهداف عمده این استراتیژی بازنگری شده را مذاکره،‌ اجماع ملی،‌ منطقه‌ای و بین‌المللی در تحقق صلح و ترویج فرهنگ صلح خواند.

 

مولوی عطاء‌ الرحمن عضو رهبری شورای صلح نیز گزارش مفصلی از کارکردها و اقدامات اصلاحی اخیر شورای عالی صلح به رئيس اجرائیه ارایه کرد و خواهان حمایت حکومت از شورای عالی صلح به عنوان مرجع اصلی مذاکرات صلح گردید.

 

در این نشست همچنان آقای قاضی محمدامین وقاد، عبدالحکیم مجاهد و آقای قاسم‌یار اعضای شورای صلح نیز صحبت کردند و با تشکر از رئیس اجرائیه کشور خواهان ملاقات‌های منظم با رئیس اجرائیه و حمایت همه جانبه ایشان از روند صلح به رهبری این شوری گردیدند.

 

در اخیر جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان تشریف آوری هیئت رهبری شواری عالی صلح را به ریاست اجرائیه خیر مقدم گفت و از تلاش‌های آنان برای صلح و ثبات در کشور تقدیرنمود.

رئیس اجرائیه کشور در ادامه صحبت‌های خویش همچنان علاوه کرد: صلح هدف ماست و شورای عالی صلح باید از تمام جریانات مربوط به صلح آگاه باشد و ریاست اجرائیه از تلاش‌های این شوری برای دست یافتن به صلح حمایت می‌کند.

 

رئيس اجرائیه در صحبت‌های خویش تمام جریاناتی را که به صلح پیوسته‌اند به مراعات قانون اساسی، نزاکت‌های سیاسی و فرهنگی کشور توصیه نمود و از شورای عالی صلح خواست تا در این زمینه این جریان‌ها را به صورت مداوم به مراعات توافقات میان آنان و حکومت توصیه نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار