افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

ذخایر انسانی که از دست می روند

در چنین کشوری برای احترام به جان و مال و ناموس و روان بیش از یکصد تن از جوانان پکتیکا نه تنها کمک های مالی و امتیازات درخور فاجعه صورت نگرفت که حتی از اعلام یک روز عزای عمومی نیز دریغ شد.
بیش از یکصد تن از مردم ملکی، بی دفاع، بی گناه، غیر نظامی و ورزش دوست افغانستان در حمله انتحاری و انفجار پس از بازی والیبال در ورزشگاه ولسوالی یحیی خیل ولایت پکتیکا در خون غلتیدند ولی آب از آب تکان نخورد.

روسای جمهور و اجرایی دولت وحدت ملی هر یک جداگانه به همدردی و غم شریکی با بازماندگان حادثه پکتیکا پرداختند و به دیدار خانواده های مجروحین و کشته شدگان شتافتند اما وعده هایی عملی و آنی برای انقطاع این نوار قرمز مرگ در نقاط دور افتاده داده نشد.

در افغانستانی که برای جراحت جزیی شکریه بارکزی که حتی در جراحت آن و چگونگی انجام انتحاری ابهامات زیادی وجود دارد سیل عیادت کنندگان و تملق گویان پیرامون تخت پر دالر این نماینده مجلس روزها ادامه داشت و قریب به یک هفته شورای ملی را به حالت نیمه تعطیل درآورد…

در چنین کشوری برای احترام به جان و مال و ناموس و روان بیش از یکصد تن از جوانان ولسوالی یحیی خیل ولایت پکتیکا نه تنها کمک های مالی و تسهیلات و امتیازات قابل دار و در خور فاجعه صورت نگرفت که حتی از اعلام یک روز عزای عمومی نیز دریغ شد.

البته تا زمانی که راهکارها نسبت به ادوار گذشته در دهه اخیر پیرامون مقابله با مخالفان مسلح تغییری نکند و دست دراز شده زاری و بیزاری توامان جای خود را به خط و نشان کشیدن و واکنش متقابل ندهد نمی توان انتظار توقف حملات بر غیرنظامیان را داشت.

در این حملات مرگبار که بصورت متوالی و متناوب در جای جای افغانستان در ایام خاص یا عادی و در مکان های پر ازدحام و مرکزی رفت و آمد انجام می گیرد صدها و بلکه هزاران تن از مردم ملکی قربانیان سیاست غلط سیاستمردان و سیاستزدگی در منطقه می شوند.

روند اینگونه حملات از تجمعات مذهبی و سیاسی همچون مکان های نماز عید و مساجد و مراکز رای دهی به ترور قهرمانان ورزشی، مدال آوران ملی و بین المللی، مکان های ورزشی و استادیوم ها این نگرانی را تشدید کرده است که قربانیان آتی حملات تروریستی افراد تکرار ناشدنی و ذخایر انسانی غرورآفرین افغانستان باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار