افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار نخست وزیر بریتانیا با کرزی

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا در شهر شیکاگوی ایالات متحده امریکا دیدار کرد.
در این دیدار هر دو جانب در مورد روابط دوجانبه، تعهدات دراز مدت بریتانیا به افغانستان، انتقال مسئولیت های امنیتی به نیروهای افغانستان، پروسه صلح و ادغام مجدد و انتخابات آینده ریاست جمهوری بحث و تبادل نظر نمودند.

حامد کرزی در مورد پروسه انتقال مسئولیت های امنیتی و آمادگی ها در این زمینه گفت که سال 2014 برای افغانستان بسیار با اهمیت است، زیرا از یک طرف در این سال انتقال مسئولیت های امنیتی انجام می شود و از جانب دیگر انتخابات ریاست جمهوری برگزار می گردد.

رئیس جمهور کشور نقش پاکستان را در پروسه صلح افغانستان با اهمیت خوانده گفت که ثبات در افغانستان به نفع پاکستان و منطقه می باشد.
در مقابل دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا در رابطه به تعهدات دراز مدت کشورش بخاطر حمایت از افغانستان یاد آوری کرده گفت که تمام اعضای کشور های عضو سازمان ناتو در زمینه حمایت از پروسه انتقال مسئولیت های امنیتی به نیروهای افغان متعهد می باشند.

موصوف از کمک های کشورش به افغانستان یاد آوری نموده و اکادمی افسران را که به کمک آن کشور ساخته می شود یکی از بخش های مهم مساعدت آن کشور در عرصه نظامی به افغانستان دانست.

صدراعظم بریتانیا گفت که کشورش سالانه 178 میلیون پوند را در عرصه بازسازی و انکشاف به افغانستان کمک می کند و بر علاوه این کمک مبلغ 100 میلیون دالر را سالانه از سال 2014 میلادی به بعد برای تمویل نیروهای امنیتی افغانستان مساعدت خواهد کرد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار