افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار کرزی با وزرای خارجه جاپان، فرانسه و آلمان

در ادامه دید و بازدیدهای رئیس جمهور کرزی با مقامات و نمایندگان کشورهای حاضر در نشست توکیو، وی با وزرای خارجه کشور های جاپان، آلمان و فرانسه ملاقات کرد.

حامد کرزی امروز در اقامتگاه اش در شهر توکیو با وزرای خارجه کشور های جاپان، آلمان و فرانسه به طور جداگانه دیدار کرد.

محور این دیدار ها را برگزاری موفقانه کنفرانس توکیو، حمایت جامعه جهانی از افغانستان، توسعه و انکشاف کشور در دهه تحول، تقویت نهاد های ملی، مبارزه با فساد، انتخابات آینده و نقش بیشتر زنان در عرصه های مختلف، تشکیل می داد.

حامد کرزی در این دیدار ها تامین هر چه بیشتر حقوق بشر و همچنان حقوق زنان و دختران را از اولویت های دولت کابل دانسته گفت که مبارزه با فساد در صدر برنامه های حکومت قرار دارد.

رئیس جمهور گفت به هر اندازه که جامعه جهانی در بهتر شدن وضعیت زنان در افغانستان عجله می نمایند به همان اندازه موفقیت در این راستا به صبر و
شکیبایی و همچنان کسب علم و دانش بیشتر زنان و دختران نیاز دارد.

در این دیدار ها وزرای خارجه کشور های جاپان، آلمان و فرانسه حمایت شان را از روند انتقال مسئولیت های امنیتی و هچنان پروسه صلح و مصالحه ابراز کردند.

کرزی موفقیت پروسه صلح به رهبری افغانها را به سود منطقه دانسته خاطر نشان کرد که صلح و ثبات در افغانستان به نفع پاکستان، منطقه و جهان می باشد.

وزیر خارجه جاپان در کنار سایر همکاری های آن کشور به افغانستان گفت که کشورش متعهد است تا سه میلیارد دالر را در جریان سه سال آینده به افغانستان کمک نماید.

وزیر خارجه آلمان ضمن تاکید بر ادامه کمک های آن کشور به افغانستان یکبار دیگر حمایت آن کشور را از افغانستان اعلام کرد.

وزیر خارجه فرانسه نیز حمایت آن کشورش و اتحادیه اروپا را از افغانستان تجدید کرد و گفت که کشورش شفاخانه اطفال را در کابل که از جانب فرانسه ایجاد گردیده است، توسعه می بخشد و مرکز آموزش طبی را در کنار آن اساس می گذارد.

وی از مرحله سوم انتقال مسئولیت های امنیتی که ولایت کاپیسا را نیز در بر گرفت و به اساس آن انتقال مسئولیت های امنیتی از نیرهای فرانسوی به نیروهای افغان انجام یافت، استقبال نمود.

رئیس جمهور از طرح توسعه ای شفاخانه اطفال فرانسوی در کابل استقبال کرد و آنرا کمک بزرگی به مردم افغانستان دانست.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار