افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 دسامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

دیدار کرزی با تعدادی از بزرگان ولسوالی ده‌سبز

حامد کرزی؛ رئیس جمهوری امروز شنبه با تعدادی از بزرگان ولسوالی ده سبز ولایت کابل دیدار کرد.
به نقل از خبرنامه ارگ، در این دیدار وزرای شهرسازی و اقتصاد، والی کابل، مشاور رئیس جمهور در امور شهرسازی و رئیس پروژه کابل جدید حضور داشتند.
در این دیدار سید مقبول، مولوی اسماعیل و حاجی عبدالنصیر به نمایندگی از بزرگان ولسوالی ده سبز ولایت کابل در رابطه به پروژه ده سبز و مشکلات استملاک زمین های شان، صحبت کردند.
آنان گفتند که مردم ده سبز، خواستار تطبیق پروژه شهر جدید کابل هستند؛ اما باید زمین های شان مطابق قانون استملاک شود و مردم باید به حق شان برسند.
همچنین در این دیدار، بزرگان ولسوالی ده سبز ولایت کابل خاطرنشان کردند که اگر زمین های شان استملاک نمی‌شود، باید در پروژه متذکره شریک ساخته شوند.
رئیس جمهور کشور پس از استماع خواست ها و پیشنهادات بزرگان ولسوالی ده سبز ولایت کابل گفت که آغاز کار پروژه شهر جدید کابل به دلیل مشکلات به تاخیر مواجه شده است.
آقای کرزی افزود که تطبیق پروژه شهر جدید کابل به خیر مردم ده سبز است؛ اما به شرطی که هیچگونه دعوای زمین در آن وجود نداشته باشد و همه مردم ده سبز روی آن توافق داشته باشند.
رئیس جمهور کشور اضافه کرد که در نظر دارد توافق همه باشندگان ولسوالی ده سبز را در این رابطه به‌دست آورد.
قرار است کابل جدید در منطقه ده سبز ساخته شود. براساس این طرح، وزارتخانه ها و شماری از اماکن مهم دولتی به این منطقه منتقل خواهند شد…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار