افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار وزیر امور زنان با کارمندان موسسه پاملرنه و جایکاه

دلبر نظری

 

الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان کشور با آقای محمد وکیل، کارمند موسسه جایکاه و گل ضمیر حق بیان، کارمند موسسه پاملرنه، در دفتر کارش ملاقات و گفتگو نمود.

 

در این دیدار آقای محمد وکیل، ضمن سپاسگزاری از محترمه الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان بخاطر پذیرش آنها در دفتر کاریشان، در باره آغاز پروژه پنج ساله به کمک مالی وزارت خارجه هالند که به چهار ولایت افغانستان؛ کابل، خوست، پروان و بلخ آغاز بکار خواهند نمود تبادل نظر کرد.

 

هدف از این دیدار بحث روی افزایش و سهمگیری همه جانبه زنان و دختران در پروسه تصمیم گیری، در ولایت های کابل، خوست، پروان و بلخ عنوان شده است.

 

در نخست آقای محمد وکیل در باره این پروژه معلومات لازم را ارائه نموده افزود؛ پروژه آموزشی که از طرف موسسه پاملرنه، قرار است در چهار ولایت افغانستان از اول جنوری سال 2016 الی آخر ماه دسامبر سال 2020، بالای مشارکت فعال زنان و دختران در پروسه های تصمیم گیری و حل مشکلات در سطح قریه جات، ولسوالی ها و ولایت همچنان تقویه و حمایت زنان در نمایندگی های محلات مربوط شان، مبارزه با رسم و رواج های ناپسند، ذهنیت سازی به مردان جهت سهم دادن زنان در تصمیم گیری ها، افزایش پاسخگویی و حسابدهی قدرتمندان مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی به شمول شورا های انکشافی ولسوالی ها و شورا های انکشافی محل برای حقوق و نیازهای زنان و دختران و اشتراک زنان در آموزش، کار نماید.

 

سپس وزیر امور زنان با تشکری از کارکرد های مؤسسه پاملرنه (CARE International in Afghanistan) و موسسه جایکاه، خواهان انجام فعالیت های بیشتری در جهت توانمند سازی زنان و ایجاد زمینه های شغلی  و تحصیلی برای زنان شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار