افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدار وزرای امور خارجه افغانستان و چین

وزرای امور خارجه افغانستان و چین

وزیر امور خارجه به منظور اشتراک در نشست سه‌جانبه وزیران امور خارجه افغانستان، چین و پاکستان به چین سفر کرد.
صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه که به منظور اشتراک در نشست سه‌جانبه وزیران امور خارجه افغانستان، چین و پاکستان، در رأس هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی افغانستان به چین سفر کرده است، پس از ورود به بیجنگ، شب گذشته با آقای وانگ یی وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین ملاقات کرد.

در آغاز، وزیر امور خارجه کشورمان از ابتکار چین برای برگزاری این نشست سه‌جانبه و میزبانی از آن ابراز سپاس نموده و نقش سازنده چین و تلاش‌های آن کشور‌ در راستای تحکیم روابط میان کشورهای همسایه را ستودنی خواند.

وزیر امور خارجه افغانستان همچنان از همکاری‌های ارزنده چین در زمینه‌های گوناگون به‌ ویژه در مبارزه با تروریزم به مثابه تهدید مشترک و حمایت آن کشور از تلاش‌های دولت افغانستان در راستای صلح اظهار امتنان نموده و تأکید ورزید که دولت افغانستان صلح را مهم‌ترین اولویت و گفتگو را بهترین گزینه برای حل قضایا می‌داند.

سپس، وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین از دستاوردهای دولت افغانستان در مبارزه با تروریزم قدردانی نموده و بر تعهد آن کشور برای ادامه همکاری با افغانستان در ساحات مختلف و حمایت از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان تأکید ورزید.

در ادامه این ملاقات، وزیران امور خارجه دو کشور روی همکاری‌های دوجانبه و منطقوی در عرصه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی به صورت همه‌جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار