افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه با سفیر ترکیه

ترکیه

 

عادله راز معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت روز گذشته با آقای علی سیت آکین سفیر جمهوری ترکیه مقیم کابل، در دفتر کار خویش دیدار و ملاقات نمود.

 

در آغاز، معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه با محکوم نمودن حمله تروریستی شام سه شنبه در فرودگاه بین المللی اتاترک شهر استانبول ترکیه و اظهار همدردی به دولت و مردم آن کشور و خانواده های قربانیان و مجروحین حادثه،  اظهار داشت که افغانستان سالهاست در خط مقدم مبارزه بر علیه تروریزم قرار داشته و درد و رنج ملت ترکیه را در این حادثه وحشتنام احساس می نماید و ما به این باور هستیم که شکست تروریزم ضرورت به مبارزه مشترک، مخلصانه و همه جانبه کشور های منطقه و جامعه جهانی دارد.

 

معین وزارت امور خارجه در ادامه، در مورد کانفرانس بروکسل و  نقش کشور های منطقه در  کنفرانس یاد شده صحبت نموده  و همکاری های ترکیه در عرصه های مختلف به ا فغانستان به ویژه پروسه استانبول” قلب آسیا” را مهم و ارزنده دانست.

 

سپس، سفیر جمهوری ترکیه مقیم کابل با ابراز خرسندی از  ملاقات با معین همکاری های اقتصادی وزارت ا مور خارجه و ابراز سپاس از همدردی دولت و مردم افغانستان به خصوص وزارت ا مور خارجه کشور در پیوند به حمله تروریستی در  فرودگاه  بین المللی اتاترک از ادامه همکاری های دولت متبوعش به افغانستان در بخش های مختلف اطمنان داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار