افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار عالمان دین از مرکز آموزشی نظامی کابل

شماری از عالمان‌ دینی با حضور در مرکز آموزش نظامی کابل از نیروهای امنیتی پشتیبانی کردند و مبارزه آنان برای تأمین امنیت کشور را جهاد گفتند. آنان تأکید کردند که هراس افگنان توانایی پیروزی بر حق را ندارند و همه شان نابود می‌شوند.

 

درهمین حال نظامی پوشان مرکز آموزش‌های نظامی کابل با سبدهای گل در دست، از آمدن عالمان دین به مرکز آموزشی شان استقبال کردند. نظامی پوشانی که همکاری بیشتر عالمان دین را نیاز اساسی نبرد در برابر هراس افگنان می دانند.

 

عبدالله خان معاون نیروهای زمینی وزارت دفاع ملی در این دیدار اظهارداشت: “اگر مخالفت اصلی هراس افگنان با حضور نیروهای خارجی در افغانستان بود؛ پس چرا با کاهش نیروهای خارجی در افغانستان هیچ از شدت جنگ ها کاسته نشد؟ این همه بهانه است و ما برنامه های امنیتی خود را با هدایت بزرگان و عالمان دین به خوبی به پیش می بریم.”

 

عبدالکریم سراجی رئیس عمومی مسجدهای وزارت ارشاد، حج و اوقاف در این مراسم تصریح کرد: “احادیث زیادی وجود دارد که گرد بوت سرباز ارزش بسیار دارد و پایی که این گرد بر آن بنشیند دوزخ بر آن حرام می شود. یک ساعت سنگرداری شما برابر با ساعت ها عبادت است و شما این را بدانید که ما در کنار شما هستیم به شرطی که مبارزه همه ما و شما برای دفاع از حق باشد.”

 

جنرال لعل جان زهیر فرمانده‌ی مرکز آموزش‌های نظامی کابل گفت: “ما آموزش‌های خوب مسلکی و دینی داریم و ما هرگونه فعالیت خود را در چوکات اسلام و شریعت محمدی به پیش می بریم. از اینکه امروز شما عالمان دین به جمع ما آمدید بسیار خوشحال هستیم و نتایج خوب آن را شما مشاهده می کنید.”

 

در ادامه این مراسم مولوی لطف‌الله حق پرست عالم دین و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: “دشمن دسیسه های زیادی دارد و ما همه باید با یک دلی و برادری این دسیسه ها را از بین ببریم. امروز با صراحت گفته می توانم که فعالیت عالمان دین بسیار موثر است زیرا هراس افگنان از گفتن حرف حق می ترسند”.

 

پیش از این نیز عالمان دین، فعالان جامعه مدنی و مردم از کارکرد نیروهای امنیتی کشور با دادن شاخه های گل ستایش کرده بودند.

 

این عالمان می‌گویند که افرادی در کشور با نام ملا و مولوی از مسجدها و منبرها استفاده نادرست می‌کنند و بر ضد حکومت و نیروهای امنیتی فعالیت می‌کنند، آنان بر شناسایی این افراد تأکید کرده و می‌گویند در صورت نیاز با لباس نظامی در میدان های نبرد حاضر خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار