افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدار صلاح الدین ربانی با وزیر امور خارجه جمهوری اندونیزیا

رتنو مرسودی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از چاشت امروز با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه جمهوری اندونیزیا و هیئت همراه وی که به دعوت وزارت امور خارجه به کابل سفر کرده اند، در مقر این وزارت دیدار و ملاقات کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن صحبت در باره مناسبات حسنه میان دو کشور، تاریخچه این مناسبات را حاکی از روابط دوستانه همیشگی و همکاریهای مفید دوجانبه خوانده و بر عزم راسخ دولت افغانستان برای تحکیم و تعمیق آن تأکید ورزید.

صلاح الدین ربانی در باره تلاشهای صلح دولت افغانستان نیز صحبت کرده و با تشکر از ابراز آمادگی اندونیزیا برای همکاری در روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان، اظهار داشت که اندونیزیا با تجربه خوبی که در زمینه صلح و جایگاه مهمی که به عنوان کشور دارای بیشترین نفوس مسلمان در جهان اسلام دارد، میتواند نقش مؤثری را در حمایت از این روند ایفاء کند.

وزیر امور خارجه اندونیزیا از ادامه همکاریهای آن کشور در زمینه ارتقای ظرفیتهای پولیس ملی و دیپلوماتهای افغانستان، اعطای بورسیه های تحصیلی، توانمندسازی زنان و حمایت همهجانبه از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان اطمینان داده و زمینه را برای گسترش هرچه بیشتر روابط دوستانه و همکاریهای دوجانبه در عرصههای سیاسی، اقتصادی، تجارتی، فرهنگی و روابط مردم با مردم مساعد خواند.

دو طرف در باره نشست های مشورت های سیاسی میان وزارت های امور خارجه دو کشور و عملی سازی موافقتنامه هایی که در جریان سفر رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به جاکارتا امضاء گردیده بود، صحبت کردند.

در پایان این ملاقات، وزرای امور خارجه هر دو کشور موافقتنامه کمک بلاعوض برای اعمار کلینیک صحی در مرکز اسلامی اندونیزیا در شهر کابل را امضاء کرده و در یک نشست مشترک مطبوعاتی در باره اهداف و نتایج سفر وزیر امور خارجه اندونیزیا به کابل به خبرنگاران معلومات دادند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار