افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار سپوژمی وردک با نماینده های سفارت های ناروی، فنلند و سویدن

%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%85-%d8%b3%d9%be%d9%88%da%98%d9%85%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%af%da%a9

 

خانم سپوژمی وردک؛ معین مسلکی و پالیسی وزارت امور زنان با آقای یوهان نارکویست (Mr.Johan Narqist)؛ مسوول بخش جندر سفارت سویدن، آقای پیتر لیهتونن؛ نماینده سفارت فنلند، خانم انا ماری شول (Anne marie skjold)؛ نماینده سفارت ناروی و هیئت همرا شان، به تاریخ پنجم عقرب 1395 خورشیدی، در دفتر کاری شان ملاقات کرد.

 

هدف از این ملاقات، بررسی نیازمندی های اساسی زنان، به منظور حمایت سفارت های یادشده، از خود کفای و رشد زنان در بخش های مختلف؛ تعلیمی، اقتصادی، ارتقای ظرفیت، مدیریت و رهبری به همکاری وزارت امور زنان، عنوان شده است.

 

نخست خانم سپوژمی وردک، با ابراز خرسندی از علاقمندی هرسه  کشور در راستای حمایت از انکشاف زنان، نیاز اساسی زنان افغان را برشمرده، افزود ” برای تطبیق بهتر پروژه های حمایتی زنان، نیاز به نظارت رسمی وزارت امور زنان از نهاد های تطبیق کننده این پروژه ها میباشد و از طرفی دیگر کارمندان وزارت امور زنان ضرورت به ارتقای ظرفیت و آموزش در بخش نظارت (مانیتورینگ)، دارند،  که در این خصوص خواهان همکاری دوستان بین المللی میباشیم”.

 

سپس هیئت کشور های ناروی، سویدن و فنلند روی اهداف و پلان خویش صحبت نموده، حمایت از انکشاف زنان افغان را جز اهداف خویش در افغانستان دانستند و در مورد  چگونگی استفاده از حمایت های مالی کنفرانس بروکسیل به نفع بانوان افغان، بحث و گفتگو نمودند.

 

در ادامه خانم وردک، ضمن تقدیر از اهداف حمایتی هیئت متذکره، در مورد حمایت مالی زنان در نتیجه کنفرانس بروکسیل صحبت همه جانبه نموده، ازدیاد این رقم پول را در بودجه سالانه وزارت امور زنان لازم دانست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار