افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رییس ستاد ارتش پاکستان با اشرف غنی

جنرال راحیل شریف رییس ستاد ارتش پاکستان در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد کابل شد و در ارگ ریاست جمهوری با اشرف غنی دیدار کرد.
جنرال راحیل شریف رییس ستاد ارتش پاکستان در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد کابل شد.
جنرال عاصم بجوا سخنگوی ارتش پاکستان در صفحه تویتر خود نوشته است که شریف در دیدار با رییس جمهور غنی از روند گفتگو های صلح و آوردن ثبات در افغانستان حمایت کرده است.
آقای بجوا همچنان نوشته است که راحیل شریف در راه بازگشت از تاجکستان در مراسم معرفی فرمانده جدید نیروهای بین‌ المللی در کابل شرکت کرد.
جنرال جان نیکلسون روز گذشته به گونه رسمی طی مراسمی در کابل به عنوان قوماندان جدید نیروهای ناتو معرفی و آغاز به کار کرد.
در همین حال سخنگوی ارتش پاکستان  گفته است که جنرال شریف در ادامه دیدار های خود در کابل روی تامین امنیت منطقه، مدیریت مرزها و فرار تروریستان از پاکستان به افغانستان صحبت کرده است.
جنرال عاصم بجوا همچنین در مورد نقشه راه گفتگو های صلح طالبان با حکومت افغانستان که از سوی گروه چهار جانبه به پیش برده می‌شود، ابراز خوشبینی کرده است.
گروه کاری چهار جانبه با نمایندگان کشور های افغانستان، پاکستان، امریکا و چین برگزار می شود که تا هنوز این گروه دو بار در کابل و دو بار دیگر نیز در اسلام آباد باهم بحث و گفتگو کرده اند.
این گروه همچنان در چهارمین نشست خود ده روز پیش در کابل از گروه‌های مختلف طالبان و دیگر گروه‌ های تندرو خواستند که نمایندگان با صلاحیت خود را برای شرکت در نخستین مذاکره رو در رو با دولت افغانتسان، معرفی کنند.
جنرال راحیل شریف رییس ستاد ارتش پاکستان در حالی به کابل سفر می کند که براساس اعلامیه وزارت خارجه کشور قرار است مذاکرات مستقیم صلح میان دولت افغانستان و طالبان در هفته اول ماه جاری میلادی در اسلام‌ آباد برگزار شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار