افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس جمهور غنی با شماری از بزرگان ولایت نورستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته با شماری از بزرگان و علمای دینی ولایت نورستان دیدار نمود.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، داکتر محمد اکرم خپلواک نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی و حاجی عبدالظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه نیز حضور داشتند.

ابتدا مولوی احمدالله موحد نماینده مردم در ولسی جرگه و حاجی محمد صبور متنفذ قومی به نمایندگی از دیگران خواست‌ها و مشکلات ولایت مربوط شان را پیرامون وضعیت امنیتی، معارف، صحت، احداث و ترمیم بزرگ راه‌ها، موجودیت فساد در ادارات محلی و اعمار لیلیه برای لیسه ها، به رئیس جمهور مطرح نمودند.

رئیس جمهور کشور پس از استماع مشکلات و خواست‌های آنان، از مردم، بزرگان، علمای دینی و زنان ولایت نورستان که در شرایط دشوار از وطن دفاع نمودند، تشکری کرد.

رئیس جمهور غنی با اشاره به مشکلات ولایت نورستان گفت که والی نورستان همواره مشکلات و خواست‌های مردم این ولایت را با وی شریک نموده است.

رئیس جمهور کشور خاطر نشان کرد که امسال برای نخستین بار ولایت نورستان دارای سرک قیر خواهد شد. وی گفت که شما خود روند قیر نمودن سرک را نظارت کنید و از مردم نیز خواست که در زمینه نظارت نمایند.

رئیس جمهور در خصوص مشکلات امنیتی گفت، سال گذشته سال دشوار بود اما امسال قوای هوایی افغانستان تقویت گردیده و هم تدابیر و آمادگی بیشتر وجود دارد. وی  بخاطر تأمین امنیت کشور بر همکاری بیشتر مردم نیز تأکید نمود.

محمد اشرف غنی خواست مردم نورستان را بخاطر اعمار لیلیه برای لیسه ها معقول دانست و اضافه کرد که با توجه به امکانات موجود وزارت معارف، به شمول ولایت نورستان در شماری از ولایات به منظور حل مشکلات متعلمین در مناطق ناامن، لیلیه ها اعمار خواهد شد.

رئیس جمهور کشور به مسؤولین ادارۀ امور هدایت داد که ادعای مردم را در زمینه احداث سرک های ولایت نورستان بگونه دقیق بررسی نمایند. وی اطمینان داد که در خصوص این ادعاها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور غنی نقش مردم را به منظور آوردن اصلاحات در  ادارات محلی مهم خواند و از عموم مردم خواست که بگونۀ با همی بخاطر جلوگیری از فساد اداری از روند اصلاحات حمایت کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار