افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس جمهور غنی با شماری از افغانهای مقیم قطر

قطر

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفر رسمی اش به قطر، عصر روز گذشته با شماری از افغانهای مقیم آن کشور، دیدار کرد.

 

در این دیدار، افغانهای مقیم قطر ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور و هیات معیتی اش، حمایت و پشتیبانی شانرا از حکومت وحدت ملی ابراز داشتند و بر پيشبرد روند صلح افغانی، مبارزه جدی علیه فساد و بی عدالتی و توسعه اقتصادی تاکید کردند.

 

آنان خواهان ایجاد یک مرکز فرهنگی  و یک مکتب برای افغانهای مقیم قطر گردیدند و همچنان خواستار ایجاد تسهیلات در زمینه صدور پاسپورت، فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری برای افغان های مقیم قطر در افغانستان و جلب بورسیه های تحصیلی برای جوانان افغان بخاطر تحصیلات عالی در کشور قطر گردیدند.

 

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، از افغانهای مقیم قطر بخاطر اینکه بدون کوچکترین جرایم، تا اکنون به نام نیک و آبرومند در قطر زنده گی نموده اند، تشکری کرد.

 

رئیس جمهور گفت که حکومت تلاش می کند تا سهولت های لازم را در زمینه صدور پاسپورت به افغانهای مقیم قطر فراهم سازد و ترتیبات لازم را بخاطر جلب بورسیه های تحصیلی به جوانان افغان روی دست گیرد.

 

محمد اشرف غنی از تاجران و سرمایه گذاران افغان مقیم قطر تقاضا کرد تا در کشور شان سرمایه گذاری کنند و تاکید نمود که حکومت هر گونه تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاری آنان در افغانستان مساعد خواهد ساخت. وی افزود که تسهیلات لازم را بخاطر بهبود واردات و صادرات از طریق میدان های هوایی کشور نیز فراهم می سازیم.

 

رئیس جمهور گفت که امیر قطر در زمینه تسریع روند صلح افغانستان وعده همکاری داده است و ما از هر مخالف مسلح که به پروسه صلح می پیوندد، استقبال می کنیم، اما خواهان برقراری صلح با عزت و پایدار می باشیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار