افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, ورزشی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس جمهور غنی با اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان

فوتبال

اشرف غنی در این دیدار با اعطای تقدیرنامه به اعضای تیم ملی فوتبال کشور از دستآورد های آنان تقدیر نمود.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اعطای تقدیرنامه به اعضای تیم ملی فوتبال کشور از دستآورد های آنان تقدیر نمود.

در این مراسم که در ارگ انجام شد، ابتدا کرام الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال کشور صحبت نموده، از توجه و حمایت رئیس جمهور نسبت به ورزش کشور تشکری کرد. وی راه‌یابی تیم ملی فوتبال کشور را به جام ملت‌های آسیا به رئیس جمهور تبریک گفت.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد که حمایت و پشتیبانی از ورزش فوتبال می‌تواند بر کسب افتخارات بیشتر این تیم کمک نماید و باعث تقویت روحیۀ ورزشکاران گردد.

همچنان آقای پیتر شگرت سر مربی تیم ملی فوتبال کشور ضمن قدردانی از توجه رئیس جمهور، فرصت‌های به وجود آمده در راستای تقویت ورزش فوتبال افغانستان را گامی بسوی کسب پیروزهای بیشتر عنوان کرد.

فیصل شایسته کاپیتان تیم ملی فوتبال نیز از ادامۀ تلاش‌های ورزشکاران به رئیس جمهور اطمینان داده، گفت که ورزشکاران با پیروزی‌های خود سعی می‌کنند که به مردم خوشی و شادمانی را به ارمغان آورند.

رئیس جمهور کشور پس از استماع صحبت‌های آنان، با ذکر نام هر یک از اعضای تیم ملی فوتبال کشور، گفت که من از مدت‌ها منتظر ملاقات با شما بودم، ملاقات های زیادی خواهیم داشت و این آخرین ملاقات ما نخواهد بود.

رئیس جمهور غنی خطاب به ورزشکاران گفت که هر باریکه شما مسابقات را انجام می دهید، مردم افغانستان غم و اندوه را فراموش می کنند و به یک آواز برای تان دعا می نمایند و تشکر از اینکه بر لبان هر طفل، جوان، زن و پیر مرد این کشور تبسم می آورید.

محمد اشرف غنی خاطر نشان کرد که شما بیرق افغانستان را با افتخار خاص بلند کردید و در هر نقطه جهان تیم ملی فوتبال افغانستان را به پیشرفت و ترقی رساندید. باور دارم که با اتحاد که دارید، تشکیل جدید و تلاش های تان می توانید پیشرفت های واضح داشته باشید.

رئیس جمهور گفت که تیم ملی فوتبال افغانستان برای تمام کشور افتخار می آورد و تمام مردم افغانستان از آنها حمایت می کنند. شما برای جوانان الگو هستید و در کشوریکه میراث اعتیاد، بیکاری و نظریات افراطی را گرفته است، شما الگوی درست هستید، الگوی که جوانان را هم تشویق می کنید و هم جهت می دهید.

رئیس جمهور بر سرتاسری شدن ورزش فوتبال تاکید کرد و گفت که سال آینده من می خواهم در بودجه وزارت های معارف و تحصیلات عالی و قوای امنیتی و دفاعی کشور یک بخش خاص به سپورت اختصاص داده شود.

محمد اشرف غنی گفت که هر مکتب و پوهنتون افغانستان باید امکانات و سهولت های فوتبال را داشته باشد و در هر قول اردو و لوای افغانستان برای بنیادی کردن ورزش کار شود.

رئیس جمهور با تشکری از نهادهای حمایت کننده ورزش گفت که من حاضرم برای تمویل بهتر ورزش کشور از منابع دولتی و همچنان از منابع خصوصی و بین المللی امکانات را فراهم کنم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار