افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس جمهور با هیات رهبری وزارت تجارت و صنایع

اشرف غنی

 

محمد اشرف  غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر دیروز طی نشستی با هیات رهبری وزارت تجارت و صنایع، کارکرد های آن وزارت را مورد بررسی قرار داد.

 

در این نشست، ابتدا هیات رهبری وزارت تجارت و صنایع، گزارش شانرا در مورد پروسه اصلاحات و وضعیت منابع بشری آن وزارت به رئیس جمهور غنی ارائه کردند.

 

رئیس جمهور پس از استماع گزارش متذکره گفت که وزارت تجارت و صنایع در گذشته های دور از وزارت های قوی افغانستان بود، اما فعلاً از ظرفیت خوبی در عرصه تجارت و رقابت برخوردار نیست.

 

رئیس جمهور غنی افزود که بیلانس تجارتی ما باید تغییر کند و افغانستان به یک کشور صادر کننده مبدل گردد. وی تاکید کرد که ترکیب صادرات افغانستان نیز باید تغییر کند.

 

محمد اشرف غنی گفت که وزارت تجارت و صنایع باید دارای یک دیدگاه واضح در عرصه تجارت باشد، تا بتواند در بازار رقابت، حضور جدی و فعال داشته باشد.

 

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که در دنیای امروزی ما به شیوه های قدیمی کار نمی توانیم و قوای بشری وزارت تجارت و صنایع پاسخگوی نیازمندی های آن وزارت نیست و باید در این عرصه، اصلاحات و تغییرات به میان آید.

 

رئیس جمهور غنی گفت که از مسیر های زمینی و هوایی کشور باید صادرات خویش را بیشتر سازیم.

 

رئیس جمهور در اخیر این نشست گفت که بزودی مرکز عدلی و قضایی برای مبارزه با فساد ایجاد می شود و این مرکز دوسیه های افراد و مقامات عالی رتبه دولتی را که به فساد آغشته اند، بررسی خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار