افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 11 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس جمهورغنی با منسوبین امنیت ملی

 

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در ختم سیمینار سرتاسری منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی کشور، شام روزگذشته با رهبری ادارات مرکزی و ولایتی این نهاد در ارگ دیدار کرد.

 

در این دیدار که معاونین ریاست عمومی امنیت ملی کشور نیز حضورداشتند، ابتدا، محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی کشور، گزارش مفصل را در خصوص سیمینار سه روزۀ منسوبین امنیت ملی به رئیس‌جمهور ارائه کرد.

 

رئیس عمومی امنیت ملی، از رئیس جمهور کشور به‌خاطر روحیه بخشیدن و تشویق نیروهای ملی امنیتی، مواظبت از خانواده‌های شهدا و توجه و رسیدگی به مجروحین این نیروها سپاس‌گزاری کرد. وی گفت که در سیمینار سه روزه روی موضوعات مختلف به‌ویژه اقدامات، نسبت به تهدیدات در سال آینده، کشف جرائم، مبارزه باتروریزم و مافیا، سوق و اداره، همکاری مردم به خصوص علمای دینی، نهادهای مدنی و رسانه‌ها در راستای مبارزه با تروریزم بحث گردید.

 

وی پیشنهادات مشخص را در زمینۀ بکارگیری از کدرهای ورزیدۀ امنیت ملی پس از تقاعد آنها در ادارات ملکی، ایجاد معیارهای ارتقای بیشتر ظرفیت‌های منسوبین امنیت ملی و اسکان برای آنها، ارائه کرد.

 

در ادامه، برید جنرال دادمحمد رئیس امنیت ملی ولایت ننگرهار به نمایندگی از اشتراک کننده‍‌گان سیمینار سه روزۀ منسوبین امنیت ملی کشور صحبت کرده، راه اندازی سیمینار متذکره را جهت ارتقای سطح آگاهی منسوبین امنیت ملی در زمینۀ کشف جرائم و مبارزه با دشمن ارزنده خواند.

 

وی افزود که منسوبین امنیت ملی در هماهنگی با نهادهای مرتبط در راستای مبارزه و از بین‌بردن دشمن و نیز خنثی‌سازی پلان‌های شوم آنان به‌گونۀ صادقانه و همه‌جانبه تلاش می‌نمایند.

 

رئیس‌جمهور کشور طی سخنانی خطاب به منسوبین امنیت ملی گفت: شما منسوبین نام‌دار هستید و من بالای تان افتخار می‌کنم، از همه منسوبین امنیتی که قدم‌های بزرگ را در راستای دفاع از مردم و وطن بر می‌دارند، تشکر می‌نمایم و شما مورد اعتماد من و همۀ مردم هستید.

 

رئیس‌جمهور کشور راه اندازی سیمینارهای آموزشی و تبادل افکار را برای منسوبین امنیت ملی مؤثر دانسته، گفت که باید دیدگاه‌های وسط‌مدت و طولانی‌مدت برای تطبیق راه‌کارهای مناسب امنیتی ایجاد گردد. وی نقش این منسوبین را در تحکیم ثبات کشور ارزنده توصیف کرد و از این تلاش‌ها قدردانی نمود.

 

رئیس‌جمهور بر مبارزه جدی علیه تروریزم تأکید کرده گفت، تروریزم پدیدۀ داخلی نه، بلکه یک پدیدۀ فرا منطقوی و بین‌المللی می‌باشد. وی خاطرنشان کرد که پیشایش باید عوامل بی‌ثباتی تشخیص گردد و علیه آن مبارزه صورت گیرد.

 

رئیس‌جمهور غنی به این نیروها گفت: “شما نبض مردم و جامعه هستید و آنرا جهت می‌دهید، حب وطن در وجود هر یک ما است و صادقانه از آن دفاع می‌نمائیم، تشکر از اینکه حقایق را با من شریک می‌سازید تا براساس آن اقدامات صورت گیرد. وی علاوه کرد که امنیت ملی منبع مهم کشف است و باید نیروهای ملی امنیتی در این راستا تلاش بیشتر نمایند.

 

وی تلاش‌ها و اقدامات نیروهای ملی امنیتی را در راستای از بین‌بردن گروه‌های تروریستی ارزنده خواند و بر ادامۀ این تلاش‌ها تأکید ورزید. رئیس‌جمهور همچنان گفت که باید تحلیل واضح از وضعیت ولسوالی‌های ناامن کشور ارائه گردد.

 

رئیس‌جمهور غنی با اشاره به این‌که افغانستان با ثبات هدف اساسی ما است گفت، تمام سیاست‌های ما براساس منافع اولیای کشور است و افغانستان منافع دائمی دارد. وی بر مصوونیت وظیفوی کارکنان امنیت ملی تأکید کرد و هدایت داد تا پالیسی خاص در این زمینه تنظیم و جهت تصویب به جلسۀ شورای امنیت ارائه گردد.

 

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت، امنیت ملی ظرفیت‌های مناسبت دارد و برای آیندۀ این نهاد سرمایه‌گذاری بیشتر صورت می‌گیرد. وی تأکید ورزید که هیچ‌نوع سیاست تفرقه، حزب و قبیله در چارچوب امنیت ملی کشور جای ندارد و منسوبین این نهاد تنها افغان، مسلمان و بر حسب مسلکی‌بودن انجام وظایف نمایند.

 

رئیس‌جمهور  بر استفاده از کدرهای تجربه دیدۀ امنیت ملی در بخش‌های ملکی گفت، در این زمینه کار شود و ظرفیت‌ها جهت بکارگیری از این کدرها در نهادهای ملکی تشخیص گردد.

 

وی از تلاش‌های همۀ نیروهای امنیتی ودفاعی در امر دفاع از تمامیت ارضی و مبارزه با دشمنان مردم افغانستان قدردانی کرده گفت، هم‌واره و به‌گونۀ دوام‌دار جویای احوال مجروحین و خانواده‌های نیروهای امنیتی، دفاعی و ملی هستم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار