افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 3 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئیس‌جمهور غنی با شماری از بازیکنان فوتبال کشور

%d8%ba%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%da%a9%d9%86%d8%a7%d9%86-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84

 

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با بازیکنان شاهین آسمایی و دمیوند اتلان فدراسیون فوتبال کشور در ارگ دیدار کرد.

 

ابتدا، محمدیوسف کارگر معاون فنی فدراسیون فوتبال افغانستان، از توجه خاص رئیس جمهور نسبت به رشد ورزش و ورزشکاران کشور تشکری کرده گفت، هدف اساسی بازی‌های لیگ برتر رشد فوتبال، تأمین وحدت ملی، هماهنگی و همبستگی می‌باشد.

 

کارگر افزود، فدراسیون فوتبال باوجود همه مشکلات در ولایات رشد قابل ملاحظۀ کرده‌است، جوانان ورزیدۀ در تیم‌ها جذب و انتخاب شده‌اند که در سطح ملی و بین‌المللی دستآوردهای خوبی دارند.

 

او با اشاره به‌مشکلات مالی فدراسیون فوتبال، خواهان حل این مشکل گردید و نیز تلاش‌های ترینران تاجکستانی را در عرصۀ آموزش فوتبالران افغان ستایش کرد.

 

سپس رئیس‌جمهور کشور از همه بازیکنان که ورزش را سرمشق زندگی خود قرار دادند تشکری کرده، گفت که این انتخاب مؤثریت اجتماعی دارد و پاسخی برای مواد مخدر می‌باشد.

 

رئیس‌جمهور خطاب به بازیکنان گفت “شما ارادۀ قوی دارید و ممثلین وحدت ملی کشورهستید، همه بالای شما افتخار می‌کنند و شما سفیران خوب افغانستان می‌باشید، زیرا همیشه بیرق ملی را بلند کرده‌اید.”

 

رئیس‌جمهور کشور با تشکری از ترینران فدراسیون فوتبال گفت، کمک و همکاری ترینران تاجکستانی در راستای آموزش بازیکنان افغان، مبیّن داشتن مناسبات خوب و همکاری میان دو کشور می‌باشد.

 

محمداشرف غنی گفت، هیئت رسمی را توظیف خواهد کرد تا مشکلات فدراسیون فوتبال افغانستان را تشخیص و حل نماید. او افزود که سال آینده به‌منظور رشد بیشتر ورزش، بودجۀ نیز تخصیص خواهد یافت.

 

رئیس‌جمهور مؤفقیت و بازیکنان تیم‌های شاهین آسمایی و دمیوند اتلان را در بازی اخیر به‌آنان تبریک گفته افزود، در عرصۀ ورزش تنها برنده شدن مطرح نبوده، بلکه راه‌یافتن به‌بازی و ایجاد رقابت سالم نیز ارزشمند می‌باشد. او اضافه کرد که ورزش یک بازی گروهی و اجتماعی است که در راستای تأمین وحدت ملی نقش اساسی دارد.

 

رئیس‌جمهور غنی گفت، ورزش درس مهمی برای سلامتی زندگی است، زیرا انسان را انسجام بخشیده و رفتارهای زندگی را به ما می‌آموزد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار