افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار رئيس اجرائیه با هیئت 8 نفری کانگرس ایالات متحده

عبدالله عبدالله

 

رئيس اجرائیه کشور روز گذشته در دفترکارش در قصرسپیدار با هیئت 8 نفری کانگرس ایالات متحده دیدار و گفتگو نمود.

 

رئيس اجرائيه کشور تشریف آوری خانم پلوسی و هیئت همراه ایشان را به افغانستان خیرمقدم گفت و از حمایت همه جانبه و گسترده کانگرس ایالات متحده از افغانستان و حکومت وحدت ملی سپاسگزاری کرد. رئيس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش افزود: تحولات بنیادین افغانستان مدیون حمایت بی‌دریغ شما٬‌ حکومت و مردم ایالات متحده امریکاست. رئيس اجرائیه همچنان در صحبت‌های خویش علاوه کرد: حکومت وحدت ملی از تصمیم اخیر رئيس جمهور اوباما در مورد تمدید حضور قوای امریکا و تفویض اختیارات بیشتر به این نیروها در مبارزه با تروریزم تقدیر می‌کند. حکومت افغانستان در مبارزه با تهدیدهای مشترک و تروریزم بین المللی در خط اول نبرد قراردارد و امیدوار است همکاری‌های همه جانبه میان دو کشور در مرحله کنونی استحکام و گسترش بیشتر یابد.

 

رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش تصویر کاملی از آخرین تحولات سیاسی٬ نظامی و اصلاحات در کشور ارایه نمود و بر تعهد کشور بر اصلاحات و پاسداری از دستاوردهای اخیر تاکید کرد.

 

سپس خانم پلوسی به نمایندگی از هئیت صحبت نمود و با ابراز سپاس از استقبال حکومت افغانستان٬ پیش‌رفت‌ها در حکومت وحدت ملی را امیدوارکننده خواند و سفر هیئت کانگرس را در این مقطع بیانگر دوستی و توجه کانگرس به افغانستان و قضایای این کشور دانست.

 

آنگاه اعضای هیئت هریک صحبت نموده و دیدگاه‌ها و پرسش‌های خویش را به صورت جداگانه مطرح ساختند. آنان با حمایت کامل از حکومت وحدت ملی و دستاوردهای این حکومت پرسش‌های خویش را در بخش‌های امنیت٬‌ حکومتداری خوب٬ مبارزه با فساد٬‌ دستاوردهای حکومت وحدت ملی٬‌ توانایی‌های قوای مسلح افغانستان٬‌ خودکفایی٬ انتخابات پارلمانی و شوری‌های ولسوالی‌ها و حضور و نقش زنان در حکومت مطرح ساختند.

 

رئيس اجرائیه کشور در صحبت‌های خود به تفصیل به پرسش‌ها و نگرانی‌های اعضای کانگرس پرداخت و برنامه‌ها و دستاوردهای حکومت را در این بخش‌ها برشمرد.

 

اعضای کانگرس با استقبال از این پیش‌رفت‌ها و دستاوردها وعده سپردند که از افغانستان و قوای مسلح این کشور در مبارزه با تروریزم و بالآخره استقرار صلح و ثبات در این کشور بیشتر از پیش حمایت نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار