افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدار داکتر عبدالله عبدالله با رییس جمهور هند

رام نات کوویند

داکتر عبدالله عبدالله عصر روز گذشته با جلالتمآب رام نات کوویند رییس جمهور هند ملاقات نمود.

به گزارش افغان تلکس، رییس جمهور هند تشریف آوری رییس اجراییه افغانستان و هیئت همراه ایشان را به هند خیرمقدم گفته افزود: افغانستان نه تنها شریک استراتیژیک هند است٬ بل‌که در قلب ما جا دارد و تصوف و عرفان با مشترکات تاریخی-فرهنگی دو کشور را باهم پیوند می‌زند.

رییس جمهور هند همچنان علاوه نمود که کشورش به رابطه و همکاری خود با افغانستان٬ به ویژه در بخش تجارت و توسعه اهمیت فراوان قائل است و نشست تجارتی اخیر در دهلی را گامی در این راستا تلقی می‌کند.

رییس جمهور هند همچنان در صحبت‌های خویش تاکید نمود که کشورش با تمام قوت خواهان استقرار صلح و امنیت در افغانستان است.

رییس اجراییه افغانستان با تشکر از استقبال گرم حکومت و مردم هند٬ این کشور را از دوستان قابل اعتماد افغانستان خواند که در دوره‌های مختلف و دشوار با مردم افغانستان ایستاده و از هیچ‌نوع کمک دریغ نورزیده‌ است.

رییس اجراییه افغانستان با یاد‌اوری برنامه‌های عمرانی و بزرگ هند در افغانستان مانند اعمار بندسلمی و تعمیر پارلمان افغانستان٬ به ادامه همکاری‌ها میان دو کشور تاکید نمود و نشست اخیر گذار به سوی رفاه در دهلی را گامی در راستای توانمندسازی بخش خصوصی برای تجارت و سرمایه‌گذاری خواند.

رییس اجراییه همچنان خواهان همکاری دو کشور برای مقابله با دهشت‌افگنی٬ پایان بخشیدن به پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و تأمین صلح و ثبات در منطقه گردید.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار