افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار حامد کرزی با سفرای امریکا و بریتانیا

قرارداد استخراج نفت حوزه نفتی آمو دریا، از بلندترین درجه شفافیت و صحت برخوردار است.

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با سفرای کشور های ایالات متحده امریکا و بریتانیا جهت وضاحت گزارش های نشر شده در بعضی از رسانه های غربی مبنی بر عدم صحت در قرارداد استخراج نفت حوزه نفتی آمو دریا، میان دولت افغانستان و شرکت ملی پترولیم چین، دیدار کرد و از آنها در این رابطه خواهان وضاحت گردید.

در این دیدار در حالیکه وحیدالله شهرانی وزیر معادن کشور نیز حضور داشت، سفرای کشور های ایالات متحده امریکا و بریتانیا شفافیت و صحت قرارداد متذکره را تایید نموده گفتند که تمام مراحل قرارداد متذکره تحت اشراف متخصصین ومفتشین آنها صورت گرفته است.

آنان همچنان خاطر نشان نمودند که این قرار داد میان دولت افغانستان و شرکت ملی پترولیم چین در مطابقت با قوانین افغانستان و معیار های پذیرفته شده بین المللی می باشد و ما از بلندترین درجه شفافیت و صحت این پروسه، دفاع می کنیم.

لازم به تذکر است که قرارداد استخراج نفت حوزه نفتی آمو دریا در ماه جدی سال گذشته از طریق پروسه رقابتی بین المللی تحت نظر معتبرترین موسسات حقوقی بین المللی و بعد از تصویب کابینه جمهوری اسلامی افغانستان، بین دولت و شرکت ملی پترولیم چین عقد گردیده بود و قرار است در آینده نزدیک به تولید آغاز نماید و اولین پروژه استخراج نفت در تاریخ کشور می باشد.

همینگونه دربخش دیگری این دیدار، رئیس جمهور کشور از تصمیم جدی حکومت در امر مبارزه با فساد، به سفرای ایالات متحده امریکا و بریتانیا معلومات داده، از آنها در این رابطه خواهان همکاری گردید.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار