افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار حامدکرزی با وزیر خارجه قزاقستان…

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روز24 جوزا، با آقای یرژان قاضی خانوف وزیر امور خارجه قزاقستان در ارگ دیدار کرد.

آقای یرژان قاضی خانوف در این دیدار گفت: از روابط دیپلوماتیک افغانستان و قزاقستان بیست سال می گذرد و قزاقستان می خواهد روابط صادقانه خود را بیشتر با افغانستان گسترش دهد، زیرا افغانستان در سیاست خارجی این کشور جایگاه مهم دارد.

وزیر خارجه قزاقستان اطمینان داد که کشورش از تقویت نیروهای امنیتی افغانستان حمایت می کند و جهت نیرومندی بیشتر نیروهای امنیتی افغانستان، مبلغ دو میلیون دالر کمک را تعهد می نماید.

حامد کرزی از حمایت قزاقستان به عضویت افغانستان بحیث کشور ناظر در سازمان همکاری های شانگهای تشکری کرد و ضمن تاکید بر همکاری های منطقوی گفت که آینده بهتر منطقه، به انکشاف و پیشرفت افغانستان وابسته است.

رئیس جمهور نقش قزاقستان را در منطقه با ارزش خواند و تاکید کرد که در چوکات همکاری های دو جانبه، گسترش روابط میان افغانستان و قزاقستان یک ضرورت است.

حامد کرزی همچنان تاکید نمود که باید کشور های منطقه برای از بین بردن افراطیت و تروریزم دست به دست هم دهند.

در این دیدار همچنان وزیر خارجه قزاقستان از تلفات زلزله اخیر در ولایت بغلان، اظهار تاثر کرد و  مراتب همدردی و تسلیت خویش را در این رابطه، ابراز نمود.

همچنان موصوف عضویت افغانستان را منحیث کشور ناظر در سازمان همکاری های شانگهای به رئیس جمهور تبریک گفت.

طبق یک خبر دیگر، حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با اکمل الدین احسان اغلو سکرتر جنرال سازمان کنفرانس اسلامی در ارگ دیدار کرد.

در این دیدار هر دو جانب بر علاوه اینکه بر وحدت کشور های اسلامی تاکید کردند، همکاری های منطقوی را برای رفاه اقتصادی و مبارزه علیه افراطیت و تروریزم، مهم خواندند.

آقای اکمل الدین اغلو گفت که سازمان کنفرانس اسلامی از پروسه صلح افغانستان حمایت اش اعلام می کند و از تلاش های حکومت افغانستان در جهت برقراری صلح، قدردانی می نماید.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار