افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 26 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

دیدار اشرف غنی با شماری از بزرگان و وکلای نواحی مختلف کابل

در موج انتقاد ها از عدم توجه حکومت به وضعیت فعلی کابل، رییس جمهور افغانستان بر تطبیق برخی پلان ها به مشوره بزرگان و وکلای نواحی مختلف برای بهبود وضعیت مرکز و ولسوالی های این ولایت تاکید می کند.

 

محمد اشرف غنی روز گذشته در نشستی با شماری از بزرگان و وکلای نواحی مختلف کابل وضعیت مرکز و ولسوالی های این ولایت را نگران کننده خواند.

 

رییس جمهور کشور تاکید کرد که در مشوره با بزرگان و مردم کابل اقدامات را برای بهبود وضعیت ولایت کابل انجام می دهد:

 

“شهر کابل و ولایت کابل در جریان ماه های خزان و زمستان مورد توجه جدی من قرار می گیرد، شاروالی کابل زیر یک بررسی اساسی گرفته می شود و در فکر این هستیم، و همراه تان مشوره می کنیم که چهار تا شش شاروالی ایجاد شود تا جواب گو مردم باشد یک شاروالی در شرایط فعلی جوابگو نیست.”

 

رییس جمهور در این نشست گفت: پلان اول سرک حلقوی کابل ساخته شده اما برای عملی کردن آن بار دیگر مشوره مردم را گرفته تلاش می کند تا امکانات بین شهر و ولسوالی های کابل به شکل متوازن توزیع گردد.

 

وی همچنان برای کاهش ازدحام در شهر کابل روی انتقال برخی وزارت خانه ها به منطقه دارالامان، شرعی ساختن قباله های عرفی و آغاز برنامه های همبستگی شهری در سطح گذر های کابل تاکید کرد.

 

پیش از این نیز رییس جمهور غنی در نشست تحت عنوان چگونگی وضعیت شهر های افغانستان روی برخی از این مسایل تاکید کرده بود.

 

در این حال نماینده گان مردم ولایت کابل در ولسی جرگه تلاش های رییس جمهور را برای بهبود وضعیت این ولایت و شهر های افغانستان یک گام مهم و امیدوار کننده می دانند.

 

کبرا مصطفوی یکتن از نماینده گان مردم کابل در ولسی جرگه می گوید:

 

“پلان بسیار خوب است که در مشوره با موسفیدان، وزارت شهرسازی و در مشوره با شاروالی کابل این کار انجام می شود اگر بتواند تطبیق کند بسیار یک کار خوب است و کاریست که به مدنیت بیشتر کمک می کند و ضمناً یک راه امیدورایست که رییس صاحب جمهور به مسایل شهری و مدنیت و مشکلات مردم را مورد توجه شان قرار می دهند.”

 

وی همچنان تاکید کرد که باید به تمام مشکلات مردم ولایت کابل به شمول سیستم کانالیزسیون توجه جدی صورت گیرد.

 

تلاش از سوی رییس جمهور افغانستان برای بهبود وضعیت مرکز و ولسوالی های کابل در حالی شدت گرفته است که همواره از نبود یک ماستر پلان درست در این ولایت انتقاد شده است.

 

اما اینکه تلاش های حکومت افغانستان بخصوص رییس جمهور برای بهبود کابل و دیگر شهر های افغانستان چه زمان جنبه عملی گرفته و مردم از مشکلات رهایی میابند، مساله ایست که گذشت زمان به آن پاسخ خواهد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار