افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدارمعین همکاری های اقتصادی وزارت امورخارجه با آقای دیوید زلکلیانی

جورجیا

در حاشیه کنفرانس آسیایی سازمان امنیت و همکاری های اروپا، خانم عادله راز با معاون اول وزارت امور خارجه جورجیا دیدار و گفتگو کرد.

در آغاز ملاقات، خانم راز به نمایندگی از دولت افغانستان از نقش دولت و عساکر جورجیا در چارچوب مأموریت حمایت قاطع  بخاطر تأمین صلح و ثبات در افغانستان و نیز از حمایت آن کشور در چارچوب ریکا و تحقق دهلیز راه لاجورد اظهار سپاس و قدردانی نمود.

خانم راز با اشاره بر اهمیت راه لاجورد برای افغانستان و نیز نقش اساسی آن در افزایش توسعه تجارت، ترانزیت و اتصال افغانستان با کشورهای منطقه و در نهایت با ممالک اروپا، اظهار داشت که قرار است در آینده بسیار نزدیک موافقتنامه آن در حضور داشت جلالتمآب رئیس جمهور افغانستان از جانب نمایندگان با صلاحیت کشورهای شامل این پروژه به امضاء برسد.

بعداً، معاون وزارت خارجه جورجیا افزود که کشورش از آغاز مأموریت آیساف در افغانستان در کنار سایر شرکای خویش در تأمین صلح و ثبات افغانستان نقش داشته و در این راستا تا کنون ۳۲ عسکر جورجیایی جان های شان را از دست داده اند.

آقای زلکلیانی از پیشرفت های کشورش در تحقق اهداف توسعه پایدار ملل متحد و نیز نقش آن کشور در پروژه های اتصال منطقه یی شرق با غرب به شمول ابتکار یک راه یک کمربند، دهلیز بحیره سیاه و تکمیل آخرین قسمت خط آهن با ترکیه تا ختم سال جاری یادآوری نموده، آمادگی کشورش را در تشریک تجارب و حمایت از پروژه های افغانستان ابراز نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار