افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیداراشرف غنی با تاجران بلخی درمزارشریف

غنی

 

روزگذشته رئیس‌جمهور، با شماری از تاجران ولایت بلخ در شهرمزارشریف دیدار کرد.

 

ابتدا آرش یونسی رئیس اتاق تجارت بلخ طی صحبتی، از افتتاح خط آهن آقینه به‌حیث یک دست‌آورد بزرگ برای افغانستان و توسعه تجارت یاد کرد، ضمن قدردانی از توجه رئیس‌جمهور در عرصه‌های انکشاف اقتصادی و سرمایه‌گذاری،  این موفقیت بزرگ را به رئیس‌جمهور و مردم کشور تبریک گفت.

 

او افزود که در ولایت بلخ تاجران در بخش‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند، به‌گونۀ که سرمایه‌گذاران ولایات مختلف در این ولایت در عرصه‌های گوناگون سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 

یونسی گفت که خانم‌های تجارت‌پیشه در این ولایت نیز سهم فعال در عرصۀ سرمایه‌گذاری دارند. وی از رئیس‌جمهور خواست که به‌مشکل تاجران در خصوص جایدادهای بندر حیرتان توجه خاص مبذول داشته تا این معضل در اسرع وقت رفع گردد.

 

در این دیدار سیدطاهر روشن‌زاده طی صحبت‌های گفت که ما در ولایت بلخ سه پارک صنعتی داریم و خواستار حمایت دولت از سرمایه‌گذاران و همچنان حمایت بیشتر از تولیدات داخلی می‌باشیم.

 

رئیس‌جمهورکشور در سخنانش، افتتاح خط آهن آقینه را به تجار و سرمایه‌گذاران افغانستان تبریک گفت. او افزود که با افتتاح خط آهن آقینه گام نخست در راستای تقویت سرمایه‌گذاری‌ها برداشته شده و گام بعدی وصل‌شدن شیرخان بندر به مزار شریف و مزارشریف به هرات خواهد بود.

 

او علاوه کرد که با گشایش راه‌های بیشتر تجارتی و ترانزیتی، کاهش چشم‌گیر در قیمت حمل و نقل اموال تاجران رونما خواهد شد. رئیس‌جمهور از تاجران ملی خواست تا برای بحث بیشتر در زمینۀ سرمایه‌گذاری‌ها، با بسته‌های پیشنهادی مشخص در یکی از جلسات شورای عالی اقتصادی حضور یابند.

 

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی خاطر نشان کرد که ما از تولیدات داخلی حمایت همه‌جانبه می‌نماییم و به‌همین منظور خط هوایی کارگو جهت انتقال اموال تجار افغان به هند ایجاد شده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار