- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

دگر جنرال مراد: حملات مخالفان مسلح به دستور مستقیم شورای کویته است!

مقام های امنیتی می گویند مخالفان مسلح در زمستان جاری خلاف معمول تهدیدات شانرا بیشتر کردند تا اراده حکومت و ملت افغانستان را سرکوب کنند.

مراد علی مراد معاون لوی درستیز قوای افغانستان روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت که مخالفان مسلح این حملات را به دستور شورای کویته و برخی استخبارات خارجی بیشتر کرده اند اما شکست خورده اند:

” زمستان پیشرو توام با جنگ بوده است در زمستان اینها میرفتند به جا های که مصون بودند و بخاطر استراحت و بدست آوردن پاداش های شان، اما برخلاف امسال حامیان خارجی شان برایشان وظیفه دادند و قاطع دستور دادند تا از افغانستان بیرون نشوند. “

آقای مراد می گوید مخالفان مسلح با وجود گسترش حملات، به اهداف شان نرسیده اند و فعالیت های آنان در سال آینده ضعیف خواهد بود.

به گفته وی در کنار طالبان مسلح، جنگجویان داعش نیز در سال روان به شدت سرکوب شده است و پیش از آنکه فعالیت های شان گسترش بیابد، از بین برده شده اند.

در حالی از حملات مخالفان مسلح در جریان زمستان سخن زده میشود که به گفته ارگان های امنیتی اکنون در نصف از خاک افغانستان عملیات نظامی جریان دارد.

معاون لوی درستیز افغانستان می گوید به قول اردو ها در سال آینده صلاحیت بیشتر داده خواهد شد تا از خاک شان دفاع کنند:

” به تمام قول اردو ها و نیرو های دفاعی هدایت داده شده با تفاوت از طرز فعالیت که در سال گذشته داشتیم و با استفاده از تجارب زمستان فعلی، در مقابل کسانیکه به ارزش های حکومت افغانستان معتقد نیستند، مبارزه کنند. “

مسئولان وزارت دفاع افغانستان در حالی از آمادگی های نظامی برای سال آینده سخن میزنند که مقام های امریکایی سال ۲۰۱۶ را پر از چالش برای افغانستان خوانده اند.

مقام های افغان پیش از این نیز گفته اند در کنار دستاورد های شان از میدان های جنگ، تلاش دارند تا پروسه صلح با طالبان مسلح را سرعت ببخشند.