افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دکتور عبدالله عبدالله با صدراعظم فدراتیف روسیه دیدار کرد

%d8%b5%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%b9%d8%b8%d9%85-%d9%81%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%81-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه نشست سران حکومت‌های سازمان شانگهای در بشکیک پایتخت جمهوری قیرغیزستان با جلالتمآب دیمتری مدویدوف نخست وزیر فدراتیف روسیه دیدار نمود.

 

در این نشست آقای مدویدوف گفت خوشحال هستیم در حاشیه این نشست ملاقات می‌کنیم و فرصتی میسرشد تا در رابطه به سازمان شانگهای و همچنان روابط دوجانبه میان افغانستان و روسیه صحبت نماییم.

 

رئيس اجرائیه کشور با تشکر از آقای مدویدوف، از کمک‌های روسیه برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان سپاسگزاری کرد. رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش گفت: سازمان شانگهای در مبارزه با تروریزم و تامین صلح در منطقه یکی از سازوکارهای موثر است و روابط میان دو کشور نیز در ۱۵ سال گذشته بهبود یافته است. رئیس اجرائيه همچنان در صحبت‌های خویش افزود: قبل از پانزده سال نیز شما مارا در مقابله با تروریزم و القاعده کمک کردید و این همکاری باید تا نابودی دهشت افگنی در منطقه ادامه یابد.

 

رئيس اجرائیه در این نشست در باره آخرین وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان صحبت کرد و افزود: حکومت افغانستان در سال جاری در مناطق مختلف با دهشت افگنان درگیر نبرد بود و در افغانستان شاهد پیشرفت‌های مثبت در تمام عرصه‌ها هستیم. رئيس اجرائیه کشور همچنان از بورسیه‌هایی که روسیه برای دانشجویان افغانستان فراهم می‌کند قدردانی کرد و خواهان ادامه این روند گردید.

 

آقای مدویدوف در پاسخ به صحبت‌های رئيس اجرائیه کشور گفت: ما خواهان موفقیت شما در افغانستان هستیم و سیاست ما در مورد افغانستان تغییر نکرده است. امیدواریم روابط اقتصادی ما نیز توسعه بیشتر یابد. ما خواهان گسترش روابط میان دو کشور در تمام عرصه‌ها هستیم. امیدواریم سازوکارهای فعلی دراین راستا کارا باشند و الا می‌توانیم در عملیاتی ساختن همکاری‌ها گام‌های لازم را برداریم.

 

آقای مدویدوف در صحبت‌های خویش همچنان علاوه کرد که کشورش به کمک‌های انسانی، فراهم سازی بورسیه برای دانشجویان افغانستان و آموزش نظامیان افغانستان اداه می‌دهد.

 

رئيس اجرائیه کشور از آقای مدویدوف با توجه به تجربه روسیه در عرصه رسیدگی به حوادث خواهان کمک به مرکز رسیدگی به حالات اضطرار و حوادث در افغانستان شد. آقای مدویدوف با استقبال از این طرح آمادگی کشورش را برای تربیه و آموزش کدرهای افغانستان در این عرصه ابراز داشت.

 

در این نشست همچنان روابط منطقه‌ای افغانستان، مبارزه با تروریزم و همکاری‌های بانکی میان دو کشور مورد بحث قرارگرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار