افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دکتور عبدالله عبدالله انتخاب محمد ظاهر اغبر به عنوان شایسته ترین رئیس المپیک آسیا را تبریک گفت

عبدالله

 

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با هیئت رهبری کمیته ملی المپیک، رؤسای فدراسیون ها، مربیان و نخبه های ورزشی، از دستاوردهای اخیر جامعه ورزشی کشور در تمام عرصه ها تقدیر و ستایش کرد. در این برنامه برای رئیس کمیته المپیک و رؤسای فدراسیون ها از سوی رئیس اجرائیه کشور تقدیرنامه اهداء شد.

 

رئیس اجرائیه کشور از دستاوردهای ورزشکاران، انتخابات شدن دگر جنرال محمد ظاهر اغبر به عنوان شایسته ترین رئیس المپیک آسیا و رشد ورزش افغانستان ابراز خرسندی نموده و گفت: زمانیکه یک تیم، یک شخص و یا رئیس کمیته المپیک در سطح جهان تقدیر می شود، افتخار آن متعلق به ملت افغانستان است.

 

دگر جنرال محمد ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان با ابراز قدردانی از حمایت و تشویق رئیس اجرائیه کشور افزود: جامعه ورزشی به هیچ قوم و یا جریان سیاسی وابستگی ندارد و متعلق به تمام مردم افغانستان است. آنان با تحمل تمام دشواری ها و مشکلات می کوشند تا پرچم افغانستان را در سطح جهانی به اهتزار بیاورند.

 

او همچنان از رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان خواست تا در باره مشکلات و اختلافات درونی کمیته ملی المپیک و ایجاد کمیته موازی براساس قانون در سطح رهبری حکومت وحدت ملی اقدام نماید. در این باره کمیته ملی المپیک کشور آمده است تا یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه را بدون مداخله حکومت برگزار کند.

 

از سوی دیگر رؤسای فدراسیون های کمیته ملی المپیک کشور از اختلافات درونی، مداخلات سیاسی، ایجاد کمیته المپیک موازی، عدم پرداخت بودجه، عدم هماهنگی و حمایت ورزشکاران ابراز نگرانی کرده و می گویند: تداوم این وضعیت بالای روحیه ورزشکاران و دستاوردهای ورزشی کشور در عرصه بین المللی تاثیرات منفی دارد.

 

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان ضمن قدردانی از مسوولیت پذیری مسوولان کمیته ملی المپیک کشور اظهار داشت: زمانیکه ورزشکاران ما با وجود تمام مشکلات، ذهن ناآرام و شرایط دشوار در عرصه بین المللی دستاورد کسب می کنند، پس لازم است که از آنان حمایت و تقدیر صورت بگیرد.

 

رئیس اجرائیه کشور در ادامه تاکید کرد: مشکلات کمیته ملی المپیک و ورزشکاران را براساس قانون و معیارهای جهانی در سطح رهبری حکومت وحدت حل می کنیم و در این باره با توجه به مشکلات و خواسته های شما، به زودی اقدام صورت می گیرد. اما جامعه ورزشی افغانستان باید بدون در نظر داشت مسایل سیاسی به دستاوردها، رشد و پیشرفت ورزش کشور بپردازند.

 

در این برنامه هیئت رهبری کمیته المپیک، رؤسای فدراسیون ها، مربیان و ورزشکاران از حضور رئیس اجرائیه کشور در لیگ برتر افغانستان قدردانی کرده اند و آن را نشان از حمایت و تشویق حکومت از ورزش افغانستان عنوان نموده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار