افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دکتور عبدالله عبدالله امروز با صدراعظم تاجیکستان دیدار کرد

%d8%b5%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%b9%d8%b8%d9%85-%d8%aa%d8%a7%d8%ac%db%8c%da%a9%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه نشست سران حکومت‌های سازمان شانگهای در بشکیک پایتخت جمهوری قرغزستان شام‌امروز با جلالتمآب قاهر رسول‌زاده صدراعظم تاجیکستان دیدار نمود.

 

در این نشست آقای رسول‌زاده با اشاره به پیوندهای تاریخی-فرهنگی میان دو کشور بر ادامه و گسترش همکاری‌های همه جانبه میان دو کشور تاکید کرد. آقای رسول‌زاده در صحبت‌های خویش بر انتقال انرژی٬ وصل شدن افغانستان به خط آهن٬‌ گسترش دادوستد تجارتی میان دو کشور٬‌ مبارزه با تروریزم و قاچاق مواد مخدر و افزایش و تقویت بازارهای مرزی میان دو کشور تاکید کرد.

 

رئيس اجرائيه کشور با تشکر از آقای رسول‌زاده و قدردانی از کمک‌ها و روابط نیک میان افغانستان و تاجیکستان درباره آخرین وضعیت امنیتی-سیاسی در افغانستان و منطقه صحبت نمود.

 

رئيس اجرائيه در ادامه صحبت‌های خویش از طرح‌ انتقال انرژی٬‌ موفقیت برنامه کاسا یکهزار٬ وصل شدن افغانستان به خط آهن استقبال کرد و براصل مبارزه مشترک با دهشت افگنی و تروریزم تاکید نمود.

 

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در صحبت‌های خویش از حمایت کشور دوست و برادر تاجیکستان از عضویت دایمی افغانستان در سازمان شانگهای سپاسگزاری کرد.

 

رئیس اجرائیه کشور با اشاره به بورسیه‌ها و حضور دانشجویان در تاجیکستان از میزبانی این کشور و فراهم آوری زمینه تحصیل برای دانشجویان افغان قدردانی کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار