افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

دکتور عبدالله با وزیر امور خارجه دنمارک دیدار کرد.

دنمارک

 

رئیس اجرائیه افغانستان با آقای کریستین ینسن وزیر امور خارجه دنمارک و هیئت همراه ایشان دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار رئیس اجرائیه کشور تشریف آوری وزیر امورخارجه دنمارک و هیئت همراه ایشان را به کابل خیر مقدم گفت و از کمک‌ها و حضور این کشور در افغانستان در کنار جامعه جهانی سپاسگزاری کرد.

 

رئيس اجرائیه کشور همچنان از نقش سازنده و تعهد دنمارک در نشست سران در وارسا و تاثیرات این تعهد برای صلح و ثبات در افغانستان قدردانی نمود. رئيس اجرائیه کشور در ادامه صحبت‌های خویش جنگ علیه تروریزم را دفاع از ارزش‌های مشترک انسانی دانست که کشور دنمارک نیز در کنار دیگر متحدان افغانستان در این مبارزه حضور داشته است.

 

وزیرخارجه دنمارک با سپاسگزاری از رئيس اجرائیه کشور گفت خرسند است که برای بار نخست به افغانستان میاید و از نزدیک تغییرات و تحولات مثبت در این کشور را مشاهده می‌کند. آقای ینسن از تحولات مثبت٬ اصلاحات و نحوه کار و فعالیت حکومت وحدت ملی ابراز خرسندی نموده علاوه کرد که کشورش به کمک‌های خویش برای افغانستان برای استقرارصلح و ثبات ادامه می‌دهد.

 

در این نشست هردو طرف در باره آمادگی‌های افغانستان و جامعه جهانی و تعهدات و کمک‌های مشترک در کنفرانس بروکسل نیز صحبت کردند. رئيس اجرائيه کشور اولویت‌های افغانستان در این نشست را برشمرد و وزیرخارجه دنمارک وعده سپرد که کشورش در این نشست از طرح‌ها و برنامه‌های افغانستان حمایت می‌کند.

 

در این نشست آخرین تحولات نظامی-سیاسی٬‌ اصلاحات نظام انتخاباتی٬ برگزاری انتخابات٬ مبارزه با فساد٬ روابط منطقه‌ای افغانستان و ادامه همکاری‌ها میان دو کشور در حوزه‌های که دانمارک از تجربه طولانی برخوردار است مورد بحث و تبادل نظرقرارگرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار