افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دکتور عبدالله عبدالله با تیموسوئینی دیدارکرد

داکتر عبدالله

 

رئیس اجرائیه با تیمو سوئینی، وزیرامورخارجه فنلد در قصرسپیدار دیدار کرد.

 

در این نشست دکتور عبدالله عبدالله تشریف آوری آقای سوئینی را به افغانستان خیرمقدم گفت و از کمک‌های این کشور برای افغانستان سپاسگزاری کرد. رئیس اجرائیه کشور فلند را از دوستان و متحدان افغانستان شمرد که در ۱۵ سال اخیر در کنار دیگر متحدان بین‌المللی از داعیه برحق حکومت و مردم افغانستان به صورت گسترده حمایت کرده است.

 

رئیس اجرائیه در صحبت‌های خویش در باره اوضاع امنیتی، چالش‌های موجود در افغانستان، روند مذاکرات صلح و برنامه‌های توسعه‌ای حکومت و دفاع مستقلانه قوای مسلح کشور سخن گفت. رئيس اجرائیه کشور تامین امنیت و تروریزم را از چالش‌های عمده حکومت افغانستان شمرد و تاکید نمود که پاسداری از دستاوردهای سالیان اخیر و نابودسازی تروریزم نیازمند ادامه همکاری مشترک میان افغانستان و جامعه جهانی است.

 

آقای سوئینی وزیر امورخارجه فلند با ابراز تشکر از استقبال حکومت و مردم افغانستان، دستاوردها و تحولات اخیر در افغانستان را مثبت و چشمگیر توصیف نمود و از این‌که کشورش در این مسیر نقش ایفا کرده است ابراز خرسندی کرد.

 

در این نشست همچنان وضعیت امنیتی، روند اصلاحات، برگزاری انتخابات، روند صلح با طالبان و جریان‌های مخالف حکومت، روابط منطقه‌ای افغانستان و وضعیت اقتصادی کشور مورد بحث و تبال نظر قرارگرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار