افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دولت وزیری: زوج کانادایی-امریکایی در اسارت آی اس آی پاکستان بودند

آی اس آی

بر اساس اظهارات وزارت دفاع بسیاری از اختطاف شده گان در افغانستان خاصتاً باشنده گان خارجی، در پاکستان نگهداری می‎شوند.

دولت وزیری سخن‎گوی وزارت دفاع ملی اظهار داشت که رهایی کیتلن کولمن امریکایی و جاشوا بویل، شوهر کانادایی او از بند شبکۀ حقانی در پاکستان، این ادعا را ثابت می‎سازد.

وی افزود: من به این عقیده استم که آنان در نزد آی اس آی بودند و آی اس آی آنان را در بند نگهداشته بودند برای هر اهداف که بودند.

همزمان با این، رییس سازمان استخباراتی مرکزی ایالات متحده امریکا (سی آی ای) نیز می‎گوید که زوج امریکایی – کانادایی که به تازه گی از چنگ شبکۀ حقانی در آن سوی خط دیورند، آزاد شده اند، برای پنج سال در پاکستان نگهداری می شدند.

مایک پومپئو گفته است: ما هفتۀ گذشته یک دست آورد کلان داشتیم، هنگامی که توانستیم چهار باشنده امریکایی را پس از پنج سال بودن در اسارت نجات دهیم، کسانی که برای پنج سال در پاکستان نگهداری می شدند. این خبر بزرگی است.

این نخستین باری است که یک مقام بلند پایۀ امریکایی به گونۀ روشن می گوید که این زوج امریکایی – کانادایی و فرزندان آنان زمان اسارت شان را در پاکستان سپری کرده اند.

اما، اردوی پاکستان ادعا کرده بود که کیتلن کولمن امریکایی و جاشوا بویل، شوهر کانادایی او پس از آن که از افغانستان وارد خاک پاکستان شدند، از بند اختطافگران نجات یافتند.

کیتلن کولمن و جاشوا بویل، زوج کانادایی — امریکایی در سال ۲۰۱۲ هنگامی از یکی از بخش های دور افتادۀ افغانستان اختطاف شدند که به گفتۀ خود شان می خواستند به ناداران در این بخش‎ها، کمک برسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار