افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

دولت جدید زیر سایه ی استعمار غرب آغاز می شود

 

قرار است نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که روز شنبه 24 جوزا برگزار شد، مانند دور اول طی سه مرحله اعلام شود:
مرحله اول (قسمی): در این مرحله، نتایج انتخابات بصورت درصدی و به تدریج اعلام می شود.
مرحله دوم (ابتدایی): نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بصورت ابتدایی در 11 سرطان اعلام می شود.
مرحله سوم (نهایی): در این مرحله، نتیجه انتخابات پس از اعلام بررسی های کمیسیون شکایات در 31 سرطان اعلام می شود.

که البته در هیچ کجای دنیا اینگونه که در افغانستان مردم را گیج و سرگردان می کنند تا نتیجه انتخابات را اعلام کنند، موردی دیده نشده است و مردم ما به ویژه جوانان اکنون در هیاهوی جام جهانی فوتبال 2014 برزیل همچنان منتظر اعلام نتایج قسمی انتخابات هستند.

در این میان نیروهای غربی به همراهی طالبان بیکار ننشسته اند و در حال برنامه ریزی برای چند روز دیگر هستند تا بدانند بعد از اعلام نتایج اولیه ی آرا، چگونه اوضاع را به نفع خود تغییر دهند. طالبان که با وحشی گری خود همچنان مردم را به رعب و وحشت می اندازند که قطع کردن انگشتان چند هموطن نمونه ی بارزی از این رفتار غیر انسانی این مزدوران غرب است.

غربیها نیز به عنوان کسانی که دشمن این مملکت هستند و نه دوستان باطنی ما، تمام تلاش خود را می کنند تا با تحت فشار گذاشتن اعضای کمیسیون انتخابات و مقامهای ارگ، از طریق زد و بندهای سیاسی یا نتیجه را به نفع خود تغییر دهند یا دولت آینده را مجبور به پذیرش خواسته های خود نمایند.

متاسفانه دو نامزد این رقابت یعنی عبدالله و اشرف غنی هم مانند دولتمردان کرزی، در شرایط موجود دید گسترده ای در این رابطه ندارند و هر دو گفته اند که بعد از پیروزی در انتخابات، پیمان امنیتی با آمریکا را امضا می کنند و درباره طالبان نیز تمام تلاش خود را می کنند تا روند مصالحه هرچه سریعتر انجام شود.

دیدگاه هر دو نفر این است که دشمنان کشور ما چه در همسایگی و یا جای دیگر، افغانستان نیرومند نمی خواهند و داشتن دولت نیرومند تنها از طریق تامین صلح و امنیت در کشور ممکن است. هدف دشمن کشتار مردم است تا نظام افغانستان به پا نایستد و نعره های جنگ بیشتر گردد.

عبدالله و اشرف غنی هر دو در زمان تبلیغات انتخاباتی خود مدعی شده اند که دشمن کسی است که باعث کشتار مردم می شود! دشمن کسی است که باعث شعله ور شدن جنگ می شود! دشمن کسی است که باعث سستی نظام افغانستان می گردد!

اما اکنون که در هول و بلای اعلام نتایج اولیه دور دوم انتخابات هستند، این دو نامزد فراموش کرده اند که دشمن کیست و به راستی چه کسی می خواهد بین دولت و مردم بی اعتمادی ایجاد کند؟ این عالی جنابان فراموش کرده اند که دشمن، تنها آن نيست كه به خاك ميهن ما تجاوز كند يا نقشه قتل و نابودى ما را بكشد يا اموال ما را بدزدد، دشمن کسی است ” گوهر یقین” ما را می رباید و به جای آن ” تردید و شک ” تحویل ما می دهد.

عبدالله و اشرف غنی باید بدانند که دشمن کسی است که ” احساس مسوولیت ” را از ما می گیرد. احساس ” وطن پرستی” را از ما می گیرد. دشمن کسی است که ما را به سوی تفرقه و نفاق هدایت می کند. دشمن کسی است که نمی خواهد افغانستان روی آرامش را ببیند.

این دو نامزد محترم باید بدانند که دوست پنداشتن دشمن و ناتوان و ناچيز شمردن‏ آن، غفلت‏ آور است و موجب خنجر خوردن از پشت مى‏ شود. همین طالبانی که باعث کشته شدن پنجاه هموطن ما در روز شنبه 24 جوزا شدند و کرزی سالها آنها را برادر خطاب کرد، دست پرورده دشمنی هستند که همه نشانه های فوق را دارد.

طالبان را غرب ساخت و پرورش داد و حمایت کرد تا در روزهای نیاز به فریاد اربابان غربی خود برسند و با ناامن ساختن کشور، بر لزوم حضور دراز مدت خارجی ها در افغانستان تاکید کنند و به رییس جمهور آینده هشدار دهند که مجبور است با آمریکاییها بسازد تا از شر طالبان در امان باشد.

این نکته بسیار مهم است که ” آن کس كه آشكارا خود را دشمن معرفى مى‏ كند، كم خطرتر از دشمنى است ‏كه شعار دوستى مى‏ دهد و دشمنى خود را پوشيده مى‏ دارد و نقاب دوستى وخيرخواهى به چهره مى‏ زند” . لذا بر رییس جمهور آینده واجب است که بین دوست و دشمن خود تفکیک قایل شود! در سیاست خارجی خود اصول مشخصی داشته باشد!

به یقین سیاست خارجی دین مبین اسلام، مبارزه با ظلم و نفی ولایت و سرپرستی کفار و نظام سلطه ظالم می باشد که جهانی شدن مکتب اسلام را در پی دارد. اما متاسفانه این موضوع بسیار مهم از دید هر دو نامزد مخفی مانده و هر دو می خواهند حکومتداری خود را زیر سایه ی غربیها آغاز نمایند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار