افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 15 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

دولت به وعده هایش در قبال مخالفینی که به پروسه صلح پیوسته اند، عمل نکرده است

در محفلی که به منظور بررسی مشکلات کسانی که پروسه صلح پیوسته اند در مقر فرماندهی پولیس بغلان دایر شده بود، عنوان گردید که دولت به وعده هایش در قبال این افراد عمل نکرده است.کسانی که در ولايت بغلان دست از مخالف با دولت كشيده و به پروسه صلح پيوسته ادعا می کنند از سوي افراد ناشناس تلفنی و يك تعداد طالبان محلي تهدید  می شوند.
در محفلی که به منظور بررسی  مشکلات کسانی که پروسه صلح پیوسته اند در مقر فرماندهی پولیس بغلان دایر شده بود، عنوان گردید که دولت به وعده هایش در قبال این افراد عمل نکرده است.
عبدالصمد استانكزي ربيس شوراي عالي صلح ولايت بغلان با اشاره به مشكلات بعضي از كسانيكه به پروسه صلح پيوسته اند از مسئولان امنيتي ولايت بغلان خواست تا در حل مشكلات این افراد هرچه عاجل اقدام نمايند تا پروسه صلح در این ولایت با مشکل مواجه نشود.
در حاشیه این  مراسم قوماندان محمد گل كه يك سال قبل در ساحه جرخشك ولايت بغلان بر علیه دولت فعالیت می کرد و اکنون به پروسه صلح پیوسته است گفت: ” من يك سال قبل همرا با افراد و سلاح هاي دست داشته خود به پروسه صلح پيوستيم كه بعد از سپري نمودن شش ماه در شهر پلخمري به منزل خود در ساحه جرخشك ولسوالي بغلان مركزي برگشتم.
وی افزود: پس از آن بار ها توسط تلفن و همچنین از طرف کسانی که در منطقه با گروه طالبان همكار هستند تهدید به مرگ شده ام و امنیت جانی ندارم.

قوماندان بسم الله  نیز یکی دیگر از کسانی است که پروسه صلح پیوسته مي گويد: ما تمام سلاح هاي خود را به دولت تسليم نموديم و امروز کسانی در چوكات پوليس محلي جذب شده اند که ما را هميشه تهديد به مرگ ميكند.

مل پاسوال اسد الله شيرزاد فرمانده پوليس بغلان ضمن رد ادعا هاي اين افراد ميگويد كه اين افراد تا به حال به خاطر این گونه مشکلات به مراجع امنيتي مراجعه نكرده اند .

پیش از این نیز شکایاتی درباره نحوه فعالیت نیروهای پولیس محلی منتشر شده بود که مردم از این نیروها ابراز نارضایتی کرده بودند.
در چندين مورد افراد پوليس محلي در ساحات دند غوري ولايت بغلان اقدام به زور گوي ها، اخازي از مردم و حتي نا امني ها در اين ساحات دست داشتند كه اكثريت مردم را به ايجاد پوليس ملي در اين نقاط بي باور ساخته است .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار