افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

دوشنبه بازار خونین در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا

در یک رویداد خونین در ولایت کاپیسا، براثر انفجار ماین کار گذاری شده در بازار ولسوالی تگاب این ولایت، شماری کشته و زخمی شدند.
مقام های محلی در این ولایت می گویند انفجار حوالی ساعت 11:15 امروز (دوشنبه) زمانی صورت گرفت که شماری از مردم این ولسوالی برای خرید از بازار روز دوشنبه، به بازار این محل  صورت گرفت که به شمول یک قوماندان محلی شماری از همراهانش نیز کشته و زخمی شدند.

دوشنبه بازار روزی است که شماری از مردم برای خرید نیازمندهای هفته وار خود به یک مکان مشخص موسوم به ” بازار روز” می روند.
جنرال سمیع الله امرامنیت ولایت کاپیسا باتایید این رویداد گفت:” براثر انفجار ماین کارگذاری شده در بازار ولسوالی تگاب، چهار پولیس و یک غیرنظامی کشته شدند.”
به گفته او، انفجار در نزدیکی قراول پولیس صورت گرفت که ماین ریموت کنترول، در زیر تخت یکی از دکان های بازار ولسوالی تگاب، جاسازی شده بود.
آمر امنیت ولایت کاپیسا می گوید که در این رویداد قوماندان محلی پولیس با سه محافظش کشته و بیش از بیست تن دیگر نیز زخمی شدند.
به گفته او، پسر و برادر زاده قوماندان محلی کشته شده، در میان زخمی شدگان هستند.
پیش از این نیز ولایت کاپیسا شاهد رویدادهای مشابهی بوده است که بیشتر سربازان فرانسوی مستقر در این ولایت از سوی شورشیان هدف قرار گرفته بودند.
در همین حال داکتر نجیب عضو شورای ولایتی ولایت کاپیسا به خبرگزاری بخدی گفت که در این رویداد دو پولیس همرا با هشت تن افراد ملکی کشته شده اند.

به گفته آقای نجیب در نتیجه این رویداد، 24 تن از افراد ملکی و 4 پولیس نیز زخمی شده اند که جهت تداوی به شفاخانه انتقال یافته اند.
هنوز گروه یا فردی مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته اند اما مسوولان دولتی، همواره طالبان را مسوول این حملات خوانده اند
کاپیسا در شمال ولایت کابل، از مناطق نا امنی است که در برخی از ولسوالی های آن از جمله اله سای و تگاب، طالبان حضور گسترده ای دارند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار