افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

دوسیۀ وزیر پیشین مخابرات توسط محکمه بررسی می شود

عبدالرزاق وحیدی

لوی سارنوالی می‎گوید که قرار است به زودی دوسیۀ عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و فن‎آوری معلوماتی به محکمه سپرده شود.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی اظهارداشت که‎ دوسیۀ وزیر پیشین مخابرات و فن‎آوری معلوماتی، درحال بررسی و پیش‎رفت‎هایی نیز در این دوسیه دیده می‎شود.

وی افزود: قضیه وزیر پیشین مخابرات تحت بررسی اداره لوی سارنوالی قرار گرفته اجرأت لازم هم در پیوند به این قضیه انجام شده عنقریب و یا به زودترین فرصت در ارتباط به این قضیه هم از طرف هیئت موظفش تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

وزیر پیشین مخابرات عبدالرزاق وحیدی، به اتهام داشتن وی در فساد در وزارت مخابرات هشت ماه پیش از سوی رییس‎‌جمهور تعلیق وظیفه شد،اما تا کنون بررسی‎های سارنوالی در این باره نهایی نشده است.

وحیدی تأکید دارد که لوی سارنوالی مستقلانه عمل نمی کند.

وحیدی گفت:لوی سارنوالی مطابق به احکام ماده قانون تشکیل و صلاحیت محاکم خاص باید در ظرف دو ماه این قضیه را جمع می کرد یازده ماه از آغاز تحقیق گذشته و نتیجه را ندادند پس معلوم می شود که لوی سارنوالی تحت فشار سیاسی قرار دارد.

شماری از نماینده گان مردم در ولسی جرگه نیز به درازا کشیده شدن این دوسیه را پرسش برانگیز می‎دانند.

فوزیه کوفی، عضو ولسی جرگه در این باره می‎گوید: من فکر می کنم که موضوعات سیاسی بیشتر است این حکومت وحدت ملی حکومت هفت سره است وقتی که یک وزیر به مزاق یک کسی که از ریاست اجراییه باشد و یا از ریاست جمهوری باشد خوش نخورد به همین شکل علیه او اتهام وارد می شود اگر واقعأ دزد است، چرا سارنوالی تصمیم نمی گیرد.

هدایت الله رهایی، عضو پیشین مشرانو جرگه نیز می‎افزاید: کاملأ سوال برانگیز است و کار سارنوالی بخش های عدلی و قضایی ما بسیار کُند پیش می‌رود، این خودش یک سوال را ایجاد می کند.

پیش از این، راپور هایی در بارۀ برائت آقای وحیدی پخش شده اند، اما لوی سارنوالی میگوید که دوسیۀ وی درحال بررسی است و برائت دادن از صلاحیت‎‏های محکمه است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار