افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

جنرال دوستم: شکایت می کنم!

معاون اول رییس جمهور افغانستان اظهارداشت که برخى افراد وی را به تجزیه این کشور و حتی نسل‌کشى متهم مى‌کنند که آنها را به محاکمه خواهم کشاند.

«عبدالرشید دوستم» معاون اول رییس جمهور افغانستان با اشاره به فعالیت‌های اخیرش گفت که افرادی که وی را به قوم‌گرایى و نسل‌کشى متهم کرده‌اند را به محاکمه خواهد کشاند زیرا عملیاتهای نظامی علیه مخالفان مسلح را طور دیگری جلوه می‌دهند.

وی افزود: این افراد توطیه مى‌کنند که با حمله به ولایت‌های شمال افغانستان، قوم و حزب خود را تقویت و احزاب دیگر را سرکوب و نسل‌کشی می‌کنم.

دوستم بیان کرد: این افراد از سازمان اطلاعات پاکستان دستور می‌گیرند تا علیه وی تبلیغات منفی راه اندازی کنند و وحدت ملی را برهم زنند.

معاون اول رییس جمهور افغانستان اظهار داشت: آنها مرا به تجزیه این کشور متهم مى‌کنند در حالی که در انتخابات به اشرف‌غنى که پشتون و از جنوب کشور است، رأى داده‌ام.

معاون اول رییس جمهور افغانستان تاکید کرد که براساس دستور شوراى امنیت ملى و اشرف غنى به ولایات جوزجان و فاریاب آمده است.

وى گفت که پس ازپایان عملیات، به کابل برمی‌گردد وموضوع را به طور جدی پیگیرى می‌نماید.

این اظهارات معاون اول رییس جمهور افغانستان در حالی مطرح می‌شود که «صدیق منصور انصارى» رییس فدراسیون جامعه مدنى افغانستان گفته بود: قبل از آنکه رییس‌جمهور، دوستم را به حیث معاون اول خود تعیین کند، هشدار داده بودیم که وی از گذشته‌ها به نسل‌کشى عادت کرده و متهم است.

انصاری ادامه داد: حالا نیز دوستم، برخلاف صلاحیتهاى خود چند بار با سفر به مناطق شمالی افغانستان، دست به حرکات و نسل‌کشى زده  و ظلم‌هایى را نیز مرتکب شده است.

رییس فدراسیون جامعه مدنى افغانستان هشدار داده بود که اگر جلوی این جنایات گرفته نشود، حکومت به زودى با سقوط سیاسى ونظامى روبه رو خواهد شد.

دوستم تاکید می‌کند که تا زمانی دستور بعدى رییس جمهور صادر نشود درفاریاب حضور خواهد داشت این ولایت را از وجود مخالفان مسلح تصفیه کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار