افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

دوستم: راه برای رسیدن به حق، مذاکره است!

معاون اول رییس جمهور در اعلامیه اش گفت: گروه‌های مخالف مسلح از طریق خونریزی و ادامه جنگ به اهداف خود دست نمی‌یابند.

در این بیانیه آمده است: اکنون فرصت آن رسیده که با بهره گیری از موازین پذیرفته شده اسلامی و مفاد قانون اساسی مراحل تکامل و پیشرفت دموکراسی در کشور سامان یابد.

جنرال دوستم گفته است که ما اکنون در شرایط حساس و دشوار قرار داریم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم تا در سایه نظام کنونی و در رعایت با قانون اساسی کشور با شکیبایی و متانت تمام، در کنار هم بمانیم و باور داشته باشیم، تا که این اتحاد ما باشد هیچ نیروی بر ما پیروز نخواهد شد.

بر اساس این بیانیه، صلح و امنیت تنها از بستر همدیگر پذیری و قبول حقوق واجب همه اقوام کشور تامین مى گردد.

وی افزود: آرزوی مردم صلح است و در این راستا همه روزه فرزندان این کشور در صفوف نیروهاى امنیتى و دفاعى افغان قربانى می‌دهند.

معاون اول رییس جمهور ابراز امیدواری کرد، مخالفان مسلح که علیه نظام منتخب و قانونی کشور می‌جنگند، به این درک سالم برسند که راه برای رسیدن به حق، گفت‌وگو و مذاکره است و باید این را بدانند که جهان امروز نمی‌تواند از راه جنگ و خونریزی، ترور و حمایت از تروریزم به سر منزل مقصود برسد.

جنرال دوستم، خاطر نشان کرد که مردم در افغانستان از دموکراسى حمایت مى‌کنند و امید دارند که دیگران نیز با درک این مسئله به روند صلح بدون گذاشتن قید و شرطی بپیوندند.

پس از تنش‌های اخیر در روابط اشرف غنی و جنرال دوستم و اتهام دستور به تجاوز جنسی به ایشچی، وی در محافل سیاسی کمتر حضور یافته و یا هم بیانیه‌ای صادر کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار