افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

دوستم تکذیب کرد/ فریب تبلیغات سوء و اخبار نادرست را نخورید!

دوستم اخبار اخیر منشتر شده به خود را تلاشی به هدف مخدوش کردن چهره های وطندوست و فرزندان صدیق افغانستان خوانده است.
جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری کشور می گوید، شایعات از جانب شماری رسانه داخلی و خارجی علیه او مطرح شده که همه این شایعات دروغ است.

جنرال دوستم که در اوایل تشکیل حکومت وحدت ملی همواره در رسانه ها و انظار عامه ظاهر می شد، در چند ماه گذشته حتی یک تصویری از او در رسانه ها منتشر نشده است.
دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری از قول آقای دوستم نامه ای منتشر کرده که در آن آمده است، دروغ پراگنی های هیچ رسانه قابل تحمل نیست.
اشاره دوستم به اتهامات است که اخیرا در روزنامه هشت صبح منتشر شد و در آن گفته شده که آقای دوستم اختلافات شدیدی با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری پیدا کرده و حتی با میانجیگری برخی مقامات بلند پایه این اختلافات هنوز هم پابرجاست.
در این باره به قطع اعاشه و حقوق ده ها محافظ جنرال دوستم و عدم سپردن وزارت دفاع به افراد نزدیک به دوستم اشاره شده است.
در نامه منتشر شده آمده است: “بدین وسیله به اطلاع عموم مردم شرافتمند و هم میهنان وطندوست و آگاه رسانیده می شود که فریب تبلیغات سوء و اخبار نادرستی را که با اغراض خاصی پخش می شود نخورند. جنرال دوستم یکی از ستون های استوار این نظام است و هیچ کسی نمی تواند نقش و اهمیت او را نادیده بگیرد.”
دوستم اخبار اخیر منشتر شده به خود را تلاشی به هدف مخدوش کردن چهره های وطندوست و فرزندان صدیق افغانستان خوانده است.
او همزمان که گفته به آزادی بیان احترام دارد اما تاکید کرده که رسانه ها باید در نشر اخبار دقت بیشتر به خرچ دهند.
در این نامه آمده است که آقای دوستم به هیچ عنوان طرفدار دو دستگی در نظام نیست و همزمان تاکید شده که باید حقوق همه اتباع کشور نه تنها در ارگان های امنیتی بلکه در تمام سطوح حکومت در نظر گرفته شود.
در این نامه گفته شده: “حکایت غلطی که درباره قطع شدن اعاشه محافظان معاونیت اول ریاست جمهوری پخش شده از بنیاد نادرست است.”
دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری می گوید که مسوولیت تامین امنیت معاونیت اول به عهده مدیریت ۱۲ اداره امنیت ملی است که ۲۵۰ مامور امنیتی مشغول تامین امنیت این دفتر هستند.
در این نامه به رد یک پیشنهاد جنرال دوستم در سال گذشته اشاره شده که در باره تشکیل قعطه عملیاتی متشکل از اردو، پولیس و امنیت ملی بوده است که در نتیجه منجر به سقوط شهر قندوز شد.
با این حال، جنرال دوستم که در اوایل تشکیل حکومت وحدت ملی همواره در رسانه ها و انظار عامه ظاهر می شد، در چند ماه گذشته حتی یک تصویری از او در رسانه ها منتشر نشده است.
معاون اول رییس جمهوری حتی در مراسم مهم و مناسبت های ملی حضور نداشته است، این در حالیست که پیشتر حتی او خود را در محل رویدادها امنیتی و انفجارها می رساند و با رسانه ها صحبت می کرد.
تلویزیون خصوصی آیینه که متعلق به جنرال دوستم است، حتی برنامه های ورزشی صبحگاهی او را نشر می کرد اما این رسانه در چند ماه اخیر هیچ تصویر از دوستم پخش نکرده است.
بیشتر ملاقات های دوستم از سوی این تلویزیون نشر می شود، گفته شده که در این اواخر دوستم حتی به دفتر خود نمی رود و بیشتر ملاقات های خود را در خانه شخصی خود انجام می دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار