افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

دوستم: از توافقنامه حزب اسلامی با دولت حمایت خواهم کرد!

دفتر مطبوعاتی معاون رییس جمهوری روز سه شنبه راپور داد که جنرال عبدالرشید دوستم در دیدار روز گذشته با جمعه خان همدرد، همایون جریر و حبیب الرحمن حکمتیار، از اعضای برجسته حزب اسلامی، افزود که از توافقنامه حزب اسلامی با دولت حمایت خواهد کرد.

معاون اول ریاست جمهوری، از وضعیت امنیتی کشور در بهار سال آینده خاصتاً مناطق شمال و شمال شرق کشور ابراز نگرانی کرد و گفت که حضور افراد گروه های طالبان و داعش در افغانستان در حال افزایش است و این افراد در حال جابه جایی در شمال کشور هستند.

دوستم افزود: جنگجویان خارجی در میان این گروه ها، حضور گسترده دارند و در حال حاضر پسر طاهر یولداش جنگجوی ازبکستانی در وُلسوالی درزاب ولایت جوزجان با شماری از افراد خود دست به عملیات تروریستی و آدمکشی می زنند.

معاون اول ریاست جمهوری در این دیدار از آماده گی حزب جنبش ملی – اسلامی»برای برگزاری چهارمین کنگره سراسری این حزب خبر داد و گفت که این کنگره با هدف انسجام در فعالیت های سیاسی آینده و اشتراک گسترده در انتخابات مجلس آینده برگزار خواهد شد.

حبیب الرحمن حکمتیار، فرزند گلبدین حکمتیار نیز در این دیدار با ابلاغ سلام حکمتیار به جنرال دوستم، نشر برخی اخبار در باره مریضی رهبر حزب اسلامی را رد کرد و گفت که این حزب سرگرم اجرای موافقت نامه صلح با دولت و فراهم ساختن مقدمات حضور حکمتیار در کابل است.

حدود یک ماه قبل خبر مریضی حکمتیار به نقل از رسانه های ترکیه در برخی رسانه های دیگر نشر شد که در آن آمده بود رهبر حزب اسلامی به دلیل مریضی در یکی از شفاخانه های ترکیه بستری است، اما یکی از سخنگویان این حزب گفت که حکمتیار از سلامتی کامل برخوردار است و در افغانستان بسر می برد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار