افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

دور جدید حملات نیروهای سوری به مواضع گروه‌های تروریستی

پس از عملیات‌های دو روز قبل اردوی سوریه و نیروهای مقاومت حزب الله در حومه شمالی ولایت لاذقیه (شمال غرب سوریه) و پاکسازی مناطق «عین البیضاء»، «شیر الضبعة» و «رویسة رشو» دور جدید حملات نیروهای سوری به مواضع گروه‌های تروریستی دیروز نیز ادامه یافت.

 

نیروهای اردوی سوریه و رزمندگان مقاومت با همراهی نیروهای دفاع ملی از صبح دیروز جمعه عملیات دیگری را در اطراف ارتفاعات راهبردی «الراعی» و «القلعة» آغاز کردند و اکنون نیز شدیدا درگیر هستند.

 

منابع میدانی از تیراندازی شدید نیروهای اردوی سوریه به گروه‌های تروریستی خبر دادند و تاکید کردند با وجود شرایط سخت نبرد، پیشروی‌های نیروهای اردو و رزمندگان مقاومت از سمت جنوب ارتفاعات الراعی و القلعة ادامه دارد.

 

بنا بر این گزارش، گروه‌های تروریستی که به شکلی فزآینده از سوی ترکیه مورد حمایت هستند با تمام توان از مواضع خود دفاع می کنند و با سلاح های سنگین و نیمه سبک در تلاشند از سقوط مناطق تحت اشغال خود جلوگیری کنند.

 

با تسلط نیروهای اردوی سوریه بر این ارتفاعات، مناطق «الیونسیة»، «التفاحیة»، «عین الحور» و «زیتونیة» از لحاظ نظامی ساقط شده به شمار می‌روند و می‌توان گفت نیروهای اردوی سوریه بعد از یک سال خود را به سرحدات ولایت ادلب می‌رسانند و از سویی دیگر فاصله خود را تا سرحد ترکیه به کمتر از سه کیلومتر کاهش می‌دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار