افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

دورنمای پولیس ملی افغانستان، پس از سال 2014

کنفرانس بین المللی دور نمای پولیس افغانستان پس از سال 2014 امروز ( پنجشنبه) در کابل با حضور وزیران دفاع، داخله و جان آلن قوماندان عمومی نیروهای ناتو و امریکا، برگزار شد.
بسم الله محمدی وزیر امور داخله هدف از برگزاری این کنفرانس را بررسی ساختار، نیازمندی های بعدی، مسلکی سازی پولیس ملی و تطبیق قوانین جدید برای اجرای بهتر وظایف امنیتی، عنوان کرد.
محمدی گفت:” در سال های پیشرو وزارت داخله تلاش خواهد کرد تا پولیس را از نیروی ضد شورش به پولیس سنتی که وظیفه اصلی آن تطبیق نظم در جامعه است، تبدیل کند.”

وزیر امور داخله مبارزه با مواد مخدر و دفاع از حقوق بشر را از برنامه های اصلی این وزارت در سال های آینده اعلام کرد.
این کنفرانس در حالی  برگزار می شود که به تازگی (3 ماه می) سند همکاری های استراتژیک میان کابل و واشنگتن به امضا رسید.
“دولت داری خوب، مبارزه بافساد و مواد مخدر، دفاع از افغانستان و تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی افغانستان، از موارد مهم شامل در این سند به شمار می رود.
جان آلن قوماندان عمومی نیروهای خارجی در افغانستان، در این کنفرانس گفت که با امضای سند همکاری های دراز مدت، امریکا در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.
تشدید مبارزه با شورشیان
قوماندان عمومی نیروهای خارجی در افغانستان، با اشاره به حملات اخیر کابل و برخی دیگر از ولایت ها گفت که مبارزه با مخالفان مسلح دولت یک امر انکار ناپذیر به شمار می رود.
جنرال جان آلن بر تجهیز و آموزش بیشتر نیروهای امنیتی افغانستان تاکید کرده افزود:” ما به زمانی رسیده ایم که می توانیم ضربه خوبی به دشمن وارد کنیم.”
آلن تاکید کرد که چگونگی حضور دایمی نیروهای آیساف در افغانستان پس از ترتیب و نهایی شدن پیمان استراتژیک امنیتی معلوم خواهد شد.

قوماندان عمومی نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان از وزارت های دفاع و داخله کشور خواست، تا ارگان های امنیتی را به  میکانیزم و پرسونل حساب ده و شفاف عیار کنند.
بسم الله محمدی وزیر امور داخله می گوید که این وزارت برنامه های جدیدی را در سال های آینده روی دست خواهد گرفت.
او تاکید کرد که وزارت امور داخله برای تطبیق برنامه های خود نیاز به افزایش مشاوران خارجی دارد.

محمدی افزود، در سال گذشته (1390)  این وزارت 1440 عملیات علیه کشت و تولید مواد مخدر انجام داده که در نتیجه آن 244 تُن مواد مخدر کشف و از بین برده شده است.
در حال حاضر و در چند سال گذشته، افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در سطح جهان بوده است.
براساس آمارهای ارائه شده از سوی سازمان ملل متحد 90 درصد مواد مخدر افغانستان در 9 ولایت ناامن جنوب و جنوب غربی کشور کشت و تولید می شود.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار